برگزاری لژیون سردار در نمایندگی سلمان فارسی
دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 ساعت 23:38 | نوشته ‌شده به دست رضا رئیسیان | ( نظرات )

 یکشنبه  ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹؛جلسه اول از دور دوم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره ۶۰لژیون سردار؛ نمایندگی سلمان فارسی اصفهان: به استادی مرزبان محترم : آقای محمدحسین شیخ و نگهبانی کمک راهنمای محترم : آقای رضا رئیسیان و دبیری کمک راهنمای محترم آقای میثم صانعی با دستور جلسه رمضان؛ معلم بخشش( قدر و تقدیر) با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی  راس ساعت ۱۴:۳۰ آغاز به کار نمود.


 در یکی از سی دی ها آقای مهندس فرمودند: شن های روان دو کار انجام می دهند؛ اگر به آب نزدیک باشند، به دریا می رسند وگرنه سرگردانند...

خلاصه سخنان استاد :  

 آنچه که امروز از موجودیت می بینیم، همه و همه دستاورد آن حرکتی بود که در ماه رمضان شکل گرفت و رمضان بستری است که کنگره در آن متولد شد. رمضان نوری است که راه را مشخص کرد و فرصتی است برای احیای دوباره هم در صور آشکار و هم در صور پنهان. رمضان معلم خوبی برای یادگیری، خوب فهمیدن،  تزکیه، پالایش و از بین بردن ناخالصی هاست. رمضان کوره ای است برای سوزاندن ناخالصی ها و پختن خامی ها؛ رمضان فرصتی است که از ضد ارزش ها فاصله بگیریم و با مهرمان، عشقمان، پولمان و وقتمان برای خدمت به انسان ها و گمشدگان راه راستین عاشقانه ببخشیم و منتظر برگشت نباشیم عشق بلاعوض. همانطور که خورشید  بی منت می بخشد، همانطور که رمضان میبخشد و معلم ما انسان هاست؛ ماهم ببخشیم چون ما هم عنصری از این هستی هستیم. در یکی از سی دی ها آقای مهندس فرمودند: شن های روان دو کار انجام می دهند؛ اگر به آب نزدیک باشند، به دریا می رسند وگرنه سرگردانند، اینجا باید خواست تقدیر و فرمان الهی باشد، تا به آب برسد؛ اگر این سه مولفه نباشد نمی‌شود به سرانجام رسید. در قرآن آمده است که( انسان چیزی نیست مگر سعی و تلاش خودش). من تلاش خودم را می کنم  ولی فرمان و تقدیر هم در آن اثر می‌گذارد، قانون عمل و عکس العمل هم جاری است. برای مثال: وقتی ما از بار در درخت مان نبخشیم؛ همان جا فرمان صادر می شود که  سرما ثمره  درخت را در زمستان نابود میکند.

آقای مهندس فرمودند: تقدیر مثل تیری است که از کمان رها شده، کارهایی که قبلا انجام دادیم؛ تیر را رها کردیم و حالا باید منتظر عکس العمل آن باشیم.

وقتی وارد صراط مستقیم می شویم دو اتفاق رخ می‌دهد، یکی بازپرداخت بدهی ها و دیگری ثابت کردن برادری به نیروهای راستی. بخشش واقعی یعنی، من از آن چیزی که نیاز دارم ببخشم و این ارزشمند است. این مدل بخشش هست که من را به خودشناسی می رساند و در ادامه می توانم به خودسازی برسم. همچنین مشکل اصلی در نبخشیدن: ندیدن هاست ، بی حسی هاست و بی تفاوتی ها.من حس نمی کنم؛  بنابراین متوجه هم نمی شوم و درک نمیکنم که خدا چه راهی را برای من باز کرده و چه موقعیت هایی را در زندگی برای من به وجود آورده است. فراموش می کنم در گذشته در چه وضعیتی بوده‌ام. کنگره در واقع گوهری را به من داد که باید قدر آن را بدانم و از آن محافظت کنم؛( آن گوهر چیزی نیست جز سلامتی و آرامش و حال خوشی که تک‌تک ما داریم و در زندگی تجربه میکنیم).

تمام این صحبت‌ها باز برمی گردد به تصفیه و پالایش درونی که باید در درون مان اتفاق بیفتد تا آن حس بخشش و آن لذت بخشش را در خودمان احساس کنیم و در نهایت هم خودمان راضی باشیم، هم خداوند از ما راضی باشد.


خلاصه سخنان جناب آقای  اصغر منصوری جانشین محترم آقای حکیمی:

من همیشه می گویم: کلمه خدمت را باید از کنگره حذف کنیم.در حقیقت ما خدمت نمیکنیم، بلکه دائماً در حال کسب پاداش گرفتن و حس و حال خوب هستیم. هیچ کس مفتی کاری را انجام نمی دهد و مطمئن باشید تمام کسانی که در کنگره مشغول به فعالیت هستند، مجانی این کار را انجام نمی‌دهند و پاداش آن علاوه بر پاداش مادی که خداوند سر راهشان قرار میدهد، ده‌ها برابر هم به حال خوش و هم اجر معنوی میرسند و این دوستان متوجه این مطلب شده اند که خدمت میکنند. در حال حاضر تمام دنیا از این حس حالی که امروز ما با در کنار هم بودن بدست می آوریم محروم هستند و این یکی دیگر از نعماتی است که کنگره ۶۰ در اختیار ما قرار داده؛ اگر دو روز همدیگر را نبینیم، دلتنگ همدیگر می شویم و این به خاطر بستری که در کنگره ۶۰ برای ما فراهم آمده، این حس محبت و این حس احیا و زنده شدن را همه مدیون جناب آقای مهندس دژاکام هستیم . چقدر زیبا در روز چهارشنبه یکی از بچه ها مشارکت کرد و به جناب مهندس فرمود:  آقا من جان  خودم را  هم به شما مدیون هستم.

 پیشنهاد می کنم که بچه هایی که عضو گروه لژیون سردار هستیم، به شعباتی که در حال ساختن شعبه خودشان هستند سر بزنیم و باعث دلگرمی و قوت قلب آنها شویم و در صورتی که در حد توانمان هست، برای ساختن آن شعبه نیز اقدامی به عمل آوریم و این کار را نه از روی ریا، انجام دهیم، بلکه بتوانیم الگویی مناسب  برای یادگیری دیگر شعبات به جهت پیشبرد اهداف مالی و عالی کنگره ۶۰ باشیم ؛ هم حضوری هم عملی و هم قدمی.


مشارکت ایجنت محترم دنور آقای علیرضا هویدا:

ضمن عرض تبریک به نگهبان و دبیر و استاد جلسه، همانطور که می دانید طبق تصمیماتی که جناب آقای مهندس و دیده بانان محترم مالی گرفتند: قسمت همسفران و مسافران لژیون مالی از همدیگر جدا شدند، همسفران به  صورت بسیار جدی و قوی مشغول فعالیت در حوزه وظایف خودشان می باشند و ما مسافران هم باید به طور جد این موضوع را پیگیر باشیم ، وگرنه در آخر سر، زمان گلریزان در رقابت با خانم های همسفر ممکن هست عقب بیفتیم. در مورد دستور جلسه هم؛  همانطور که در کتاب ۶۰ درجه آمده شکل گیری سلامتی همه ما در ماه مبارک رمضان اتفاق افتاده است؛ توسط جناب آقای مهندس دژاکام. ما در سال یک ماه روزه میگیریم اگر به طور کامل آن را اجابت نماییم و با مفهوم گرسنگی آشنا شویم (فقط یک ماه از سال است) اما تکلیف آن شخصی که تمکن مالی ندارد و حقوق و درآمد ماهیانه نیز ندارد و در عرض سال چند ماه گرسنگی میکشد چیست؟ وظیفه ما در مقابل این افراد چه میشود؟ چقدر ما کارگر در اطراف خودمان در سطح جامعه داریم  که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند؟ لژیون سردار:  به  ما این درس را می‌دهد و ما را آماده می کند برای اینکه بتوانیم علاوه بر به تعالی رساندن کنگره، به فکر این گونه افراد هم باشیم. حال هر کدام بنا به وسعی که داریم این بخشش را انجام بدهیم. ممکن است شخصی مثلاً فقط استطاعت ۵ غذا را داشته باشد؛ هیچ اشکالی ندارد به همان اندازه که می تواند باید این کار را انجام دهد. همانطور که استاد امین می فرمایند: بخشش یکی از مراحل تزکیه، تصفیه و پالایش است. من باید بتوانم از مال خودم بگذرم و  آن را ببخشم تا در ازای آن بخشش بزرگتر از خداوند نصیب حالم گردد و این یک موهبت و افتخاری است که نصیب حال ما گردیده، تا بتوانیم در لژیون مالی ورود پیدا کنیم و جزٔ خادمین این بخش از کنگره ۶۰ باشیم . بعد از مرگ ما تنها چیزی که برایمان باقی می ماند ،  همان بخشش و کمکی است که به  طریق مالی، قلمی ، قدمی و غیره انجام گرفته باشد‌.

مشارکت کمک راهنمای محترم آقای منصور ولیخانی:

در زمانی که استاد جلسه امروز آقا محمد حسین به کنگره ۶۰  آمد، من مرزبان تازه واردین بودم. ورود ایشان را هیچگاه فراموش نمیکنم. با حال بسیار بد و با انواع و اقسام مواد مخدر و بیماریها به کنگره آمدند ایجنت محترم آن زمان به من توصیه کردند که به جهت مشکلات فراوانی که ایشان داشتند پذیرششان نکنیم، اما  صحبت‌های امروز  ایشان مصداق کلمه زنده شدن همه ما در کنگره می باشد. امروز در جلسه ای  آقای سرهنگ طاهرزاده را دیدم، که می فرمودند: هفته قبل عملیاتی داشتیم در منطقه حصه و به میزان دو دستگاه اتوبوس مصرف کنندگان مواد مخدر را جمع آوری کردیم، یکی از همکاران به من گفت آیا این کار  فایده ای هم دارد؟ ایشان در جواب گفتند: هر زمان که دلتان گرفت، بیاید تا شما را جایی ببرم تا خودتان متوجه شوید که اینها خیلی بهتر از ما می شوند. فقط این افراد نیاز به یک بستر مناسب دارند برای احیا شدن و بهترین بستر از نظر من کنگره ۶۰ می باشد. و این برای ما خیلی اهمیت دارد که یک فرد نظامی به این نتیجه رسیده باشد.

پیرو صحبت های استاد: یک خدا قوت به ایجنت محترم و مرزبانان عزیز عرض می کنم، من در زمان ساخت این شعبه کم و بیش بهشان مراجعه می‌کردم و شاهد زحماتشان به صورت عینی بودم. امیدوارم پاداش زحماتشان را از خداوند بگیرند. در مورد بخشش به این بسنده می کنم که؛ بخشش نیاز به دانایی، دل بزرگ و آگاهی دارد.


خلاصه سخنان نگهبان محترم جلسه دنور آقای رضا ریسیان:

یک رسالتی که ما اعضای لژیون سردار داریم و این توفیقی که در اختیارمان قرار گرفته و لطفی که نصیبمان شده هم چنین این حال خوشی که الان داریم در قبال این بخشیدن، را باید انتقال بدهیم. امروز خیلی صحبت از کلام الله مجید شد که همانطور که در سوره عصر دقیقاً فرموده شده ؛و تواصوا بالحق و تواصو بالصبرو؛ این به ما یادآوری می کند که: ما باید به افراد لژیون مالی توصیه کنیم و هیچ ابایی نداشته باشیم. من در اولین سالی که توفیق ورود به کنگره در ماه مبارک رمضان را پیدا کردم، خیلی برایم سخت بود که می‌خواستم ۱۰۰ هزار تومان کمک کنم و حاظر شدم به خاطر آن غذایی که خوردم این پول را به  کنگره ببخشم؛ ولی همان موقع  وقتی راهنمایم با من صحبت کردند: و از برکات آن آگاه شدم، با وجود اینکه آن موقع آن پول را نداشتم، بعد از یکماه مبلغ یک میلیون تومان کارت کشیدم اما بعد از آن موقع به وضوح و در سطح بسیار بالایی برکاتش را در زندگی خودم مشاهده نمودم و من فکر می‌کنم که ما باید حتماً این امر مهم را به دیگران هم انتقال بدهیم، کمک راهنمایان محترم می‌توانند این وظیفه خطیر را بر عهده بگیرد و تاثیر بسیار بسزایی بر روی جمع داشته باشند. از برکات همین ماه عزیز بود که ما سال گذشته توانستیم مبلغ حدود ۷۰ الی ۸۰ میلیون به زمین کنگره کمک نماییم  و به گفته دیده بان محترم آقای زرکش: این پول به یک سبد بزرگ‌تر ریخته می‌شود و می‌تواند برای تمام شعبات کنگره ۶۰ سراسر ایران خرج گردد. همین باعث می شود من نوعی برای ساخت تمامی شعباتی که در سراسر ایران در حال ساخت هستند، سهم هر چند اندکی را داشته باشم .

 مشارکت مسافر مهدی فروهر:

اکثریت ما در گفتارها شنیده ایم که، خداوند در ماه مبارک رمضان شیطان را در قل و زنجیر  می کند. زمانی که ما وارد کنگره شدیم، به این نتیجه رسیدیم که آیا این صحبت با آموزش‌های کنگره سنخیت دارد یا عملاً در تضاد است؟ 

 همانطور که اساتید می‌دانند، رمضان از ریشه رمضه گرفته شده و به معنای سوختن است و این سوختن به معنای فنا شدن نیست، بلکه به معنای ساخته شدن میباشد؛ این ساخته شدن را خداوند از این جهت دوست دارد که پیرو پیام وادی، از سخن به نقطه عمل حرکت نماییم. این عمل عملیست که انسان دوستانه و خداپسندانه باشد، مثلاً در هفته گذشته ما ولادت امام حسن مجتبی (ع) را گذراندیم که، نماداین یک روز و یک شب نان می‌پزند و به فقرا می‌دهند. این حرکت نباید فقط  یک روز و یک شب باشد بلکه باید استمرار داشته باشد. مثل کنگره که دارد در ۱۲ ماه سال این نان رسانی را در سه ضلع جسم روان و جهان بینی انجام می دهد.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار، آرشیو تصاویر، لژیون ها،

برچسب‌ها: کنگره 60، درمان، آموزش،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی فروهر جمعه 2 خرداد 1399 14:21
سلام و خداقوت همراه با زیباترین تبریک ها خدمت استادمحترم ، نگهبان بزرگوار و دبیر عزیز . جلسه بسیار پربار و سازنده ایی بود. ان شا اله شاهد حضور حداکثری اعضا محترم لژیون در جلسات اینده باشیم
مسافر مصطفی آقائی جمعه 2 خرداد 1399 13:41
خدا قوت به تمامی اعضای لژیون محترم سردار که واقعا معنی واقعی بخشش را در کنگره فرا گرفتند و یک تبریک به کمک راهنمای محترم مسافر آقای رضا رئیسیان به مناسبت جایگاه نگهبانی و به دبیر محترمشان کمک راهنما محترم آقای میثم صانعی و یک خدا قوت به استاد جلسه مرزبان محترم مالی مسافر محمد حسین شیخ. معشوق به سامان شد تا باد چنین بادا....
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic