برگزاری لژیون سردار در نمایندگی سلمان فارسی
یکشنبه 1 تیر 1399 ساعت 21:49 | نوشته ‌شده به دست محمود چنگانی | ( نظرات )

پنج شنبه  ۲9خرداد  ماه ۱۳۹۹؛جلسه دوم از دور دوم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره ۶۰لژیون سردار؛ نمایندگی سلمان فارسی اصفهان: به استادی مسافر :مهدی  و نگهبانی کمک راهنمای محترم : آقای رضا رئیسیان و دبیری کمک راهنمای محترم آقای میثم صانعی با دستور جلسه"در کنگره چگونه قدر دانی می کنیم تواضع و تفاخر"با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی  راس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

در کنگره ۶۰ انواع و اقسام میوه ها وجود دارد: ( ترک، درمان، تعادل، تکامل) میوه  تکامل نصیب آن اقلیتی می شود که عمل سالم ، معرفت، عدالت و هم چنین آداب و معاشرت و قوانین الهی را رعایت می‌کنند؛ در حقیقت قدر شناس هستند


خلاصه سخنان استاد:

ابتدا از ایجنت شعبه آقای هویدا و نگهبان محترم، آقا رضا برای فرصت خدمت  تشکر می کنم . بالای درب شعبات کنگره نوشته؛ ندانی را بدان تا بدانی را بدانی، چو دانی و پرسی سوالت خطاست. یکی از این ندانسته ها که از عارضه های بزرگ اعتیاد است قدر نشناسی و ناسپاسی است چون خمر بیرونی کلید ورود به شهر ضد ارزش هاست .به واسطه این خمر طبق آیه کلام الله:" خَتَمَ اللَّهُ عَلى‌ قُلُوبِهِمْ وَ عَلى‌ سَمْعِهِمْ وَ عَلى‌ أَبْصارِهِمْ غِشاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذابٌ عَظِیمٌ‌"(خداوند بر دلها و برگوش آنان مهر زده و بر چشمانشان پرده‌اى است و براى آنان عذابى بزرگ است). این بسته شدن ها طبق فرمان انجام می گردد چون زیر سیطره القائات شیطان قرار گرفتیم؛ اعضا و جوارح ما کافر می شدند. ما در کنگره یاد گرفتیم اگر کسی  بابت چیزی در حقمان  بدی کرد گذشت کنیم و اگر در حقمان خوبی کرد، حتی اگر  یک هل پوک باشد ، قدر دان باشیم .

در کنگره ۶۰ انواع و اقسام میوه ها وجود دارد: ( ترک، درمان، تعادل، تکامل) میوه  تکامل نصیب آن اقلیتی می شود که عمل سالم ، معرفت، عدالت و هم چنین آداب و معاشرت و قوانین الهی را رعایت می‌کنند؛ در حقیقت قدر شناس هستند.

بسیاری از افراد  هم زیر دست این اقلیت می‌شوند فرق این اقلیت و اکثریت در چه چیزی است؟ این خصلت قدر شناسی در فطرت همه انسان ها وجود دارد این اقلیت مثل آتش زیر خاکستر هستند که کنار می روند و آن اکثریت نخاله ها و آشغال های روی آتش هستند. خداوند هم در در کلام  الله می فرماید؛ "من هر نفسی را در حد وسع و توان خودش تکلیف می دهم" ولی وسع و توان من اگر به اندازه جابجا کردن یک صندلی هم نباشد باید به حال خودم فکری کنم. در این مکان مقدس سه گروه بر  روی این صندلی ها می نشیند؛ گروه اول دائما ناله و گریه می کنند( که دردمند و مریض هستند) گروه دوم  صبر می کنند (اینها گروهی هستند که قبول  می شوند) و گروه سوم شکر می گویند: (شاگرد ممتاز می شوند) چه کسانی شاگرد ممتاز می شوند؟ کسانی که حافظ حرمت ها و قوانین کنگره هستند. حرمتِ پیران نگه دار ای پسر    تا طول عمرت نگردد مختصر. این پیر از جایگاه  آقای مهندس شروع می شود تا دیگر جایگاه های ارزشمند که مغز شیرین کنگره هست و پوسته و بدنه اش از کسانی هست که در چرخه خدمت قرار می گیرند. آقای مهندس حکم پدرخوانده همه مسافران و همسفران را دارند که نسبی نیست بلکه به سبب کنگره این مهر پدری به وجود آمده است. کسانی که در چرخه خدمت قرار می گیرند، نیمه پر لیوان را می بینند و کسانی که در چرخه خدمت نیستند، نیمه خالی لیوان. 

حال در ادامه آمده[ تواضع و تفاخر ] که به عنوان دو خصلت پسند و ناپسند در مقابل هم قرار می گیرند و به عنوان اضداد که ما می توانیم به عنوان دهنه یک چاه از آن  یادکنیم که  می تواند باعث صعود و سقوط شود و هم آن که آن ها را بالا یا پایین ببرد. رهجویی که برداشت اشتباه از آموزش ها گرفته باشد، در اصل"وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ"(سومین گروه پیشگامان پیشگام)  را رعایت نکرده است، لذا  برای رسیدن به جایگاه های خدمتی تن به هر کاری می دهد که ما به عنوان عمل به ظاهر نیک از آن یاد می کنیم. انشالله بتوانیم قدردان نعمات خداوند و نعمت بزرگ کنگره باشیم و توان استفاده از نعمات را خداوند به ما عنایت فرماید.

 

سخنان دیده بان محترم آقای اصغر منصوری:

طبق فرمایش جناب آقای مهندس، انسانهایی وارد لژیون سردار می‌شوند که هم ظرفیت آن را دارند هم علم و قدرت آنرا دارند. مطمئناً ما قدرشناس بودیم که در این لژیون حضور داریم اما چه کنیم که دیگران هم به این قدرشناسی برسند. ما باید این شهدی که چشیده ایم یا حسی که داریم را انتقال بدهیم اما چگونه این اتفاق می افتد.‌؟ با آموزش صحیح. هیچکس بی جهت ۵۰ میلیون تومان به جایی نمی دهد قطعاً تا دریافتی نداشته  باشد پرداختی هم صورت نمی گیرد. ما حالمان خوب است که به کنگره می آییم، تهران می رویم و جناب آقای مهندس را می بینیم انشالله بتوانیم این حس و حال خوب را که در لژیون سردار نصیبمان گردیده به دیگران هم انتقال بدهیم.

سخنان ایجنت محترم آقای علیرضا هویدا

تبریک میگویم به آقا رضا بابت ، انگشتر دنوری که دیروز از آقای مهندس دریافت کردند. در مورد دستور جلسه امروز، در سی دی جواب جناب آقای مهندس فرمودند: قدر یا تقدیر یعنی همان اندازه و مقدار. اگر ما الان روی این صندلی ها نشستیم ، به منزله عملکرد دیروزمان می باشد و به همین دلیل  مشغول لذت بردن هستیم. اعتیاد ما هم به نامه اعمالمان در گذشته بر می‌گردد و یک مثال جالب  هم در این رابطه زدند، کسی که نزد قاضی می رود تقدیر خودش را جلوتر رقم زده است، مثلاً اگر شخصی قتلی انجام داده است، قاضی بر اساس قتلی که  انجام داده نامه اش را می نویسد. اگر این موضوع را به لژیون سردار بخواهیم ربط بدهیم، هنوز خودمان هم نمیدانیم که چه اتفاقات خوبی در آینده می تواند برایمان رقم بخورد. انتقال دانش در  لژیون سردار  اهمیت بالایی دارد، که همه ما در مقابل آن مسئولیم. در حقیقت همه ما رسول هستیم و رسول به معنای پیام آور می باشد. امیدوارم بتوانیم  پیام‌آور لژیون سردار باشیم .

سخنان کمک راهنمای محترم آقای رضا ریسیان:

 قبل از هرچیزی جایگاه دیده بانی را خدمت آقای منصوری تبریک عرض می کنم. اگر غیر از این بود باید شک می کردیم. یک تشکر هم می کنم از تمامی عزیزانی که به بنده تبریک گفتند و در یک جمله بگویم که؛ هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بدکنی. تک تک ما هر عملی انجام بدهیم اثر مستقیم آن به خودمان برخواهد گشت. من از وقتی که در لژیون سردار حضور پیدا کردم از حس و حال بسیار خوبی برخوردار شدم و آموزش های فراوانی را در این جایگاه دریافت کردم  و این را هم‌بگویم که خداوند توفیق خدمت را به هر کسی نمی دهد، ما باید قدر خودمان را بابت این نعمت بدانیم. آقای مهندس می فرمایند: یکی از ارکان رشد و توسعه هر ان جی یو، بحث مالی می باشد که اعضاء لژیون سردار در این راستا باید بسیار فعال و پویا عمل کنند و نکته بعد این که حس دریافت نشان دنور از دستان پر مهر و محبت جناب مهندس دژاکام، حس بسیار خوبی بود که قابل بازگو کردن نیست و دقیقا مانند رسیدن به سفر دوم است که هر شخصی حتما باید آن راتجربه کند تا حس و حال عجیب و دوست داشتنی آن را درک کند.

نگارش و تایپ:مسافر حامد

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: لژیون سردار،

برچسب‌ها: کنگره60، درمان،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر اسماعیل لژیون ۱۵ یکشنبه 8 تیر 1399 11:00
سلام و خدا قوت خدمت هرسه عزیز به آقا مهدی این جایگاه را تبریک میگم انشالله در جایگاه بالاتر ببینمت تا با چنین بادا
مسافر اسماعیل لژیون ۱۵ یکشنبه 8 تیر 1399 10:58
سلام خودت قوت خدمت هرسه عزیز به آقا مهدی این جایگاه را تبریک میگم انشالله در جایگاه بالاتر ببینمت تا با چنین بادا
مسافر عباس سلطانی پنجشنبه 5 تیر 1399 16:31
ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد
دل رمیده ما را همدم و مونس شد
برادر عزیزم جناب آقای مسافر مهدی فروهر این جایگاه خدمتی با ارزش را خدمت شما تبریک عرض میکنم و از درگاه ایزد منان پیشرفت و تعالی شما را خواستارم و مطمئن باشید مزد و نوبت دانه های عاشقِ باران که با عشق خدمت میکنند در دفتر خالق محفوظ است .
پاینده و تابنده همچون همیشه .
احمد صالحی لژیون15 پنجشنبه 5 تیر 1399 13:31
سلام و عرض ادب خدمت اعضای لژیون سردار نگهبان دبیر و استاد بزرگوار آقا مهدی عزیز از از فرمایشات حضرتعالی خیلی آموزش گرفتم و استفاده کردم تشکر و سپاس
پنجشنبه 5 تیر 1399 11:43
سلام دورود و عرض خدا قوت خدمت استاد جلسه آقا مهدی فروهر که به زیبای در مورد دستور جلسه صحبت کردن وجلسه پر باری را برامون به اجرا درآوردن.انشاالله که سال دیگه با شال کمک راهنمای شاهد موفقیت روز افزونشان باشیم.ازطرف مسافر جلال محوری لژیون15
پنجشنبه 5 تیر 1399 11:42
سلام دورود و عرض خدا قوت خدمت استاد جلسه آقا مهدی فروهر که به زیبای در مورد دستور جلسه صحبت کردن وجلسه پر باری را برامون به اجرا درآوردن.انشاالله که سال دیگه با شال کمک راهنمای شاهد موفقیت روز افزونشان باشیم.ازطرف مسافر جلال محوری لژیون15
کوروش سایت چهارشنبه 4 تیر 1399 14:16
درود به سه عزیز جایگاه واقا مهدی استادی رابه شما تبریک میگم ودرود هم میفرستیم به تمامی عزیزان لژیون سردار پایدار باشید
مسافر مصطفی آقائی چهارشنبه 4 تیر 1399 09:04
خدا قوت به تمامی اعضای لژیون سردار که به معنای واقعی وادی چهاردهم را با تمام وجودشان حس کردند خوشا به حس خوبی که نسبت به بخشش و عشق واقعی را پیدا کردید.تا باد چنین بادا....
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات