کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ یکشنبه 1394/10/13
یکشنبه 13 دی 1394 ساعت 21:17 | نوشته ‌شده به دست الهام c60 | ( نظرات )

روز یکشنبه مورخ 13 دی ماه 1394 جلسه چهاردهم از دور بیست و ششم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 شعبه سلمان فارسی اصفهان به نگهبانی خانم ریحانه ، دبیری خانم زهره و استادی خانم لیلا با دستور جلسه: " نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربهٔ من " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.


استاد محترم فرمودند:

در ابتدا خداوند را شاکرم که توفیق خدمت در این جایگاه را به من داد تا بتوانم خدمت کنم و آموزش بگیرم. دستور جلسه این هفته نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربهٔ من است. خداوند با خلقت انسان یکسری توانایی‌ها و استعدادهایی را بصورت بالقوه در او نهاد تا با فراهم کردن زمینه و بستر مناسب بتواند به اجرا درآورد؛ یعنی از قوه به فعل تبدیل کند تا به درجه والای انسانی و کمال انسانیت برسد. به فعل درآوردن این توانایی نیازمند آموزش، علم و آگاهی است که می‌توان با الگو گرفتن از طبیعت که بزرگترین معلم انسان محسوب می‌شود از یک مصرف کننده به یک تولید کننده یا به عبارتی از آموزش گیرنده به آموزش دهنده تبدیل شود.

شاید ما به ظاهر به خاطر مشکل اعتیاد به اینجا آمدیم ولی مشکلات دیگر را در پس این اعتیاد پنهان کرده بودیم و خود غافل بودیم اما هدف اصلی ما درمان اعتیاد بود. در ابتدای ورودمان به ما گفته شد برای حل این مشکل باید سه مؤلفه مثلث درمان یعنی جسم، روان و جهان بینی را همزمان پیش ببریم. انسان برای کسب توانایی در هر زمینه‌ای که دچار مشکل شده باید دانش و آگاهی کسب کند و این یعنی دانایی که سه ضلع دارد: تفکر، تجربه و آموزش.

ممکن است در زندگی مشکلات متعددی داشته باشم که باید توانایی حل آن را کسب کنم ولی در حال حاضر برای درمان اعتیاد پا به این مکان گذاشتم پس باید علم و آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرم. در کنگره برای به دست آوردن توانایی حل مشکل اعتیاد باید آموزش ببینم یعنی استفاده از کتب کنگره 60، کتاب 60 درجه، کتاب عشق، جزوات و سی دی‌های آقای مهندس که هر هفته در اختیار ما قرار می‌گیرد. همچنین تجربه‌هایی که از مشارکت دوستان در جلسات عمومی و لژیون‌ها و سخنان استادان گرامی که در اختیارم قرار می‌گیرد.

حال آموزش را در قالب عمل باید نشان داد و این مسیر نیست مگر با خدمت کردن. حال هر خدمتی باشد از یک مشارکت کوتاه گرفته تا خدمت‌های بالا و بالاتر. هر چه علم و آگاهی بالاتر رود به طبع جایگاهی را برای خدمت کردن در اختیارم قرار می‌گیرد بالا و بالاتر است.

اما این آموزش و خدمت مکمل یکدیگرند. اگر آموزش تنها باشد یعنی فقط در حال دریافت اطلاعات باشی و بازدهی نداشته باشی نتوانسته‌ای این قوه را به فعل تبدیل کنی یعنی درجا زدن. اگر انسان قرار باشد فقط دریافت کننده باشد نمی‌تواند نقطه امیدی برای یک تازه وارد باشد.

خدمت بدون آگاهی یعنی تخریب خود و اطرافیان یعنی ظرفیت نداشتن در جایگاهی که برای خدمتی بر عهده می‌گیری. ظرفیت یعنی آگاهی داشتن از جایگاهی که قرار است در آن خدمت کنی و حالت خوش شود و حال دیگران را هم خوش کنی. اگر خدمتی کنی که باعث سقوط و گرفتن حال خوش از خود و دیگران شوی یعنی آموزش لازم را در این زمینه ندیده‌ای.

در درمان اعتیاد سه مؤلفه جسم، روان و جهان بینی با هم به تکامل می‌رسند و درمان واقعی یعنی تعادل.

تعادل یعنی شخصی را در یک جایگاه خدمتی قرار دهید، اگر مشکلاتی در این جایگاه برای او پیش آمد و واکنش صحیح انجام داد و توانست در تعادل آن را حل کند یعنی به درمان رسیده و باید یک درجه ترفیع بگیرد.

خیلی‌ها در ظاهر مواد را رها کردند اما آموزشی نگرفتند که بتوانند روان خود را به تعادل برسانند و چه بسا سالهاست که با خود درگیرند و هیچگونه دریافت و پرداختی از جهان خود ندارند، اینها از نظر آقای مهندس درمان نشده اند و احتیاج به آموزش دارند.

در پایان استاد فرمودند خداوندا حالا که بستری برایم فراهم شده تا بتوانم آموزش بگیرم و بر مشکلاتم فائق شوم، مرا یاری کن.

خدایا چنان کن سرانجام کار                    تو خشنود باشی و ما رستگار

در پایان جلسه انتخابات نگهبانی برگزار گردید و خانم فاطمه ولیخانی برای چهارده جلسه دوره نگهبانی انتخاب گردیدند.

به ایشان تبریک میگوییم.


عکس: همسفر راضیه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران، انتخابات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
المیرا{سلمان فارسی} پنجشنبه 17 دی 1394 22:04
عرض تبریک وشادباش به لیلا عزیزم که استادی زیبای روداشتن امیدوارم که به بهترینها برسند
خداقوت وخسته نباشیدخدمت زهره عزیزوخانم ریحانه
وتبریک به خانم فاطمه
narges پنجشنبه 17 دی 1394 11:23
خداقوت خدمت همسفر ریحانه و همسفر زهره
خسته نباشید خدمت همسفر لیلا که استادی خیلی خوبی رو داشتند
تبریک به همسفر فاطمه کمک راهنمای عزیز و گرانقدر
چهارشنبه 16 دی 1394 10:35
تبریک وخداقوت به خانم ریحانه و خانم زهره عزیز بابت خدمت عالی و ارزنده در جایگاه نگهبانی و دبیری انشالله در جایگاه دیگر هم از دانش و تجربه و جوهر این عزیزان بهرمند گردم.
تبریک به خانم لیلا به خاطراستادی خوبشان
تبریک به خانم فاطمه عزیز به خاطر جایگاه نگهبانی

خرّم آن کس که در این محنت گاه
خاطری را سبب تسکین است
مرضیه(سلمان فارسی) سه شنبه 15 دی 1394 22:05
به خانم فاطمه عزیزخدمت درجایگاه نگهبانی را تبریگ میگم وخداقوت به خانم ریحانه
همسفر سمیرا و غزل:شیخ بهایی سه شنبه 15 دی 1394 18:21
خسته نباشی خدمت نکهبان ودبیر محترم جایگاه استادی را به خانم لیلا تبریک عرض می کنم وامیدوارم در جایگاه کمک راهنمای شما عزیز را ببینم وتبریک خدمت خانم فاطمه به خاطر جایگاه نگهبانی موفق وسر بلند با شید.
سه شنبه 15 دی 1394 17:07
عرض تبریک خدمت خانم ولیخانی بابت جایگاه نگهبانی....از مدیر سایت خواهش میکنیم عکس کاندید های دیگر نگهبانی را هم مانند دفعات گذشته بگذارید... باتشکر...
سالار سه شنبه 15 دی 1394 14:27
علاوه بر صحبتهای زیبای استاد، نگارش عالی و کامل و ویرایش شده مطالب ایشان محسوس است.
خداقوت خانم الهام
همسفر سارا سه شنبه 15 دی 1394 10:49
بسیار عالی بود
تبریک و خدا قوت خدمت خانم لیلای عزیز
سپاس و خدا قوت خدمت نگهبان عزیز و دبیر عزیز جلسه
سپاس و خدا قوت خدمت خانم الهام و خانم راضیه عزیز
تبریک ویژه و خدا قوت خدمت خانم فاطمه گل
چون درختان ایستاده باشید..
سه شنبه 15 دی 1394 08:24
خسته نباشی خدمت نکهبان ودبیر محترم جایگاه استادی را به خانم لیلا تبریک عرض می کنم وامیدوارم در جایگاه کمک راهنمای شما عزیز را ببینم وتبریک خدمت خانم فاطمه به خاطر جایگاه نگهبانی موفق وسر بلند با شید ا
امید سه شنبه 15 دی 1394 07:37
ما هرگز نمی توانیم خورشید را پنهان نماییم، ما هر گز نمی توانیم پرده ای بر روی ماه قرار دهیم. همانطور وجود کوه ها را نمی توانیم نبینیم و وجود آنها را نادیده بنگاریم. پس آنها در این چرخه تولد یافته و خلقت بدون آنها معنا ندارد. آنها در آنها تمامی موجوداتی که دارای محبت هستند نفوذ دارند ...
عرض خدا قوت خدمت استاد،نگهبان ودبیر جلسه
وعرض تبریک خدمت همسفر سرکار خانم ولیخانی
همواره موفق ومؤید باشید
رویا دوشنبه 14 دی 1394 13:13
تبریک ویژه خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم فاطمه.آدمی به جایی نمی رسه مگراینکه خودش خواستارآن باشدوخانم فاطمه فعل خواستن راصرف کردن درکنگره.به امیدموفقیت روزافزون برای ایشان
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: