کنگره بستر عمل است
سه شنبه 22 دی 1394 ساعت 23:31 | نوشته ‌شده به دست سعید محسن c60 | ( نظرات )

گفت و گو با کمک راهنمای محترم؛ آقای مهران نیک سیر


قطعاً یکی از ارکان موفقیت هر راهنما در لژیون همین است چون متأسفانه همه انسان‌ها دغدغه یا نیازی را در درون زندگی‌شان دارند به جزء نیاز به...

  • لطفا خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان مهران هستم یک مسافر آنتی ایکس شیره و تریاک مدت سفر: 11 ماه 20 روز نام راهنما: محمد فنایی رهایی: 6 سال 2 ماه 13 روز

  • اولین سؤال من در مورد مفهوم این جمله است؟ " جایگاه کمک راهنمایی "

جایگاه کمک راهنمایی واقعاً یک جایگاهی است که شخص باید یک احساس نیازی در درونش داشته باشد و اگر این احساس نیاز باشد به‌نوعی ما می‌توانیم در آن جایگاهی که هستیم آموزش بگیریم و قطعاً یکی از ارکان موفقیت هر راهنما در لژیون همین است چون متأسفانه همه انسان‌ها دغدغه یا نیازی را در درون زندگی‌شان دارند به جزء نیاز به یادگرفتن یا آموزش دیدن، که قبلاً ما در زمان اعتیاد همین‌جور بودیم. برای همه‌چیز مثل پول، ماشین، خانه احساس نیاز می‌کردیم و تلاش هم می‌کردیم به‌غیراز آن چیزی که اساس کار هر انسانی است. پس این جایگاه کمک راهنمای یک فرصت بسیار ایده آل است که شخص بتواند به‌نوعی این حس را در درون خودش زنده بکند و ما زمانی می‌توانیم آموزش بگیریم که این نیاز به فهمیدن و درک بهتر را داشته باشیم.

  • شما پنج سال است که لژیون دارید در مورد روش آموزشی خودتان و منابعی که در لژیون کار می‌کنید کمی توضیح دهید؟

هر راهنمایی به‌نوعی آزاد هست و منابع آموزشی هم واحد هستند و همان جور که هر راهنمایی در لژیون بابیان خودش مطالب را مطرح می‌کند. معمولاً خود من هم سعی کردم از جزوه‌هایی که در کنگره موجود است. سی‌دی‌ها، کتاب و غیره... یک تعادلی را با این منابع در لژیون برقرار بکنم و بچه‌ها را تحت آموزش قرار بدهم. یک‌چیزی که من در لژیون حس کردم خیلی موفق بود سی‌دی‌های کتاب بود؛ که از اول کتاب دقیقاً شروع کردیم و به دنبال هم ادامه دادیم و این هم برای من جذابیت داشت و چیزهای جدیدی توانستم یاد بگیرم و هم حس کردم که در لژیون به دل بچه‌ها می‌نشست. چون سفرشان با سفر آقای مهندس پیش می‌رفت و این برای بچه‌ها لذت‌بخش بود و در کنارش یک جلسه‌ای را برای دستور جلسات می‌گذاشتم و جهان‌بینی و یک جلسه هم برای سی‌دی‌های هفتگی و سی‌دی‌های لژیون که رهجو انتخاب می‌کرد.

  • آقای مهندس تأکید زیادی روی گرفتن سی‌دی‌های هفتگی دارند که همه راهنماها باید کار بکنند؟ آیا شما این کار را در لژیون انجام داده‌اید؟ چه نتیجه‌ای گرفتید؟

ما سعی کردیم به‌نوعی تسلیم حرف‌ها و فرامین آقای مهندس دژاکام باشیم و آن چیزی را که عنوان می‌کنند را انجام دهیم. قطعاً ما این کار را در لژیون انجام داده‌ایم و دلیلش این است که ما باید به‌روز باشم و سی‌دی‌های هفتگی آموزش‌های جدیدی دارد و بر ما واجب است چه راهنماها چه سفر اولی‌ها که این سی‌دی‌ها را گوش دهیم و مورد آموزش مستقیم آقای مهندس قرار بگیریم. من یک کاری که در لژیون انجام می‌دادم به رهجوی که قرار بود کنفرانس بدهد حق انتخاب می‌دادم و از شخص می‌خواستم که خودش سی دی را انتخاب بکند. چون اگر یک راهنما بخواهد سی دی انتخاب کند معمولاً سی دی را که گوش‌داده انتخاب می‌کند. ولی وقتی رهجو با حس خودش این کار را انجام می‌داد شاید یک سی دی که من گوش نداده بودم یا خیلی زمان گذشته بود و فراموش کرده بودیم باعث می‌شد یک بازیابی بشود و تجربه بدی نبود.

  • شما ایجنت نمایندگی نیک‌آباد شده‌اید اول از احساستان بگویید و اینکه برای آینده چه برنامه‌های دارید؟

من خودم خبر نداشتم و جناب آقای حکیمی زنگ زدند و گفتند اگر تمایلی دارید در این جایگاه باشید و من هم استقبال کردم. در کنگره در هر جایگاهی قرار بگیرید احساس دل‌نشین و خوشایندی دارد و تا قبل از اینکه در این جایگاه قرار بگریم اگر از من سؤال می‌شد شاید نمی‌توانستم درست پاسخ دهم و حس خوبی است؛ چون این جایگاه‌ها برای آموزش است و انشا الله بتوانیم موفق باشیم. برنامه‌ای که دارم در راستای اهداف کنگره 60 است و چیزی هست که برنامه‌ریزی‌شده و این جایگاه‌ها شخصی نیست و فقط نوع اجرا به دست ما هست، و سرلوحه هر جایگاهی طبق گفته آقای مهندس مردم‌داری و احترام است. امیدوارم که از عهده این جایگاه بربیایم.

  • در مورد دستور جلسه این هفته " وادی پنجم و تأثیران روی من " سؤالی داشتم که بعضی‌ها وادی‌ها را حفظ هستند و یا نکات برجسته آن را می‌نویسند آیا این کار به تنهای کفایت می‌کند؟

همه این وادی‌ها خیلی زیبا هستند. خود من خیلی وادی پنجم را دوست داشتم و وقتی شما گفتید من در مصاحبه با شما در مورد دستور جلسه سؤال می‌پرسم قبول کردم. چون این وادی به‌نوعی می‌شود گفت تمام وادی‌ها را در خودش دارد و این وادی در سفر اول و همچنین در سفر دوم خیلی به من کمک کرد. شاید در اوایل کار به‌نوعی باید حفظ کنیم یا برای امتحان دادن ولی بعد، این حفظ کردن کفایت نمی‌کند چون از یاد می‌رود و در ادامه اگر من بتوانم این وادی را به عمل تبدیل کنم در ذهن من می‌ماند و اثر خودش را در لژیون می‌گذارد.

  • خوب شما در صحبت‌های خودتان گفتید به عمل تبدیل کردن، من باید چه چیزهای را به عمل تبدیل کنم تا درکنگره و زندگی موفق باشم؟

دنیای فیزیک دنیای عمل کردن و حرکت است و ما در کنگره آموخته‌ایم، یاد گرفته‌ایم مطلبی که درست هست و ایمان‌داریم به‌درستی آن، عمل کنیم و بستری در کنگره هست که من می‌توانم تا حدی موضوعات را به عمل و اجرا درآورم و من این را مدیون کنگره هستم که به من آموزش داده و بستر مناسب را هم ایجاد کرده است. عمل کردن خیلی سخت‌تر ازنظر است همان‌طور که آقای مهندس می‌گویند که ما یک کنگره عملی داریم و یک کنگره نظری؛ البته ما قطعاً به پشتوانه نظر نیاز داریم یا اندیشه و فکر تا بتوانیم به عمل برسیم و برعکس این موضوع هم صادق است.

  • در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

اول از خداوند شاکرم که اذنش را صادر کرد که من با کنگره 60 آشنا بشوم. بعد از جناب آقای مهندس تشکر می‌کنم که این بستر را آماده کردند که ما آموزش بگیریم هم به‌صورت عملی و هم به‌صورت نظری. از دیده بان محترم آقای حکیمی تشکر می‌کنم و همچنین از کمک راهنمایی خودم آقای فنایی. در آخر از شما و بچه‌هایی که در سایت زحمت می‌کشند هم تشکر می‌کنم.

" من هم به سهم خودم و سایر بچه‌های سایت از اینکه اجازه دادید، چنددقیقه‌ای در خدمت شما باشیم سپاس گذاریم."

نگارش مطالب : مسافر سعید محسن

عکس : مسافر سعید

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رسول یکشنبه 11 بهمن 1394 23:54
باسلام وخداقوت خدمت را هنمای خودم ازبیانت حکیمانی شما لذت بردم افتخار میکم که رهجوشما هستم
مسافر حسین باقریان یکشنبه 27 دی 1394 18:25
با عرض سلام و تبریک مجدد جایگاه ایجنتی به اقا مهران عزیز
مصاحبه بسیار زیبایی بود واقعا لذت بردم
مسافر جواد یکشنبه 27 دی 1394 13:29
با سلام و خسته نباشید خدمت گوینده و نگارنده مهران جان بسیار عالی و آموزنده بود استفاده کردیم همیشه سبز باشید.
علی نادعلیان پنجشنبه 24 دی 1394 08:45
مهران عزیز :مثل همیشه لذت بردم واقعابااین بیان بسیارزیبا وشیوایتان هر مخاطبی را شیفته خودمی سازید ممنونم وبه خود می بالم که در کنارچنین انسانهای ارزشمندی هستم که وجودشانمایه خیروبرکت وسرشار از انرژیست وزمنهارا سرسبزوابادمیکند تشکر از تهیه کننده گزارش اقا سعید وعکاس سعید عزیزم
مرضیه(سلمان فارسی) چهارشنبه 23 دی 1394 13:40
خداوند یار ونگهدار شما آقای نیک سیر
جایگاه ایجنتی را هم تبریک میگویم
وتشکر از آقایان سعید محسن وسعید از گزارش وعکس
مسافر محمد نادری چهارشنبه 23 دی 1394 12:31
بسیار زیبا خدا قوت به آقای نیک سیر
همسغرسحر چهارشنبه 23 دی 1394 11:05
سپاس وخداخداقوت خدمت اقای نیک سیر
بسیاراموزنده بود
خداقوت خدمت اقاسعید
سعید محسن چهارشنبه 23 دی 1394 10:05
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا مهران بسیار آموزنده بود و تجربیات خوبی برداشت کردم.خسته نباشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic