کارگاه آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 94/11/01
جمعه 2 بهمن 1394 ساعت 00:05 | نوشته ‌شده به دست امید c60 | ( نظرات )
پنجشنبه 1 بهمن ماه 94 جلسه یازدهم از دور سی و نهم کارگاه‌های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 منطقه اصفهان نمایندگی سلمان فارسی به استادی آقای امیر حسین متحملیان و نگهبانی آقای محسن و دبیری آقای غلام رضا با دستور جلسه: "سم زدایی و سم نزدایی" و "اولین سال رهایی آقای سعید چنگانیان" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.در کل مسئله ی سم زدایی از نظر کنگره ۶۰ کاملا مردود است و ما بیشتر درمورد سم نزدایی صحبت داریم زیرا همانطور که در قبل گفته شد مواد مخدر سم نبوده و نیازی به سم زدایی هم ندارد.
سعید وقتی وارد کنگره شد شخص گوش به فرمانی بود ولی به دلیل اینکه علائم اعتیاد بر ایشان مستولی بود و فرمانده اش مواد مخدر بود در ابتدا سفر کردن برایش کمی مشکل بود...

خلاصه سخنان استاد:
میتوان گفت این دستور جلسه یکی از مهمترین دستور جلسات کنگره ۶۰ میباشد و هدف از آن نه تنها اطلاع رسانی به مردم ایران بلکه به تمام بشریت است.

زمانی که آقای مهندس دژاکام در سال ۸۱ در مورد سم و سم نزدایی صحبت نمودند، اعتیاد به عنوان یک بیماری شناخته شد و از مقوله ای که مسمومیت مزمن بود جدا گشت.
خانواده های عزیز اگر به این موضوع دقت داشته باشند و اعتیاد را یک نوع بیماری بدانند برای درمان آن خیلی راحت هستند و بهتر میتوانند با موضوع اعتیاد کنار بیایند. اعتیاد چیزی نیست که ما بخواهیم با سم زدایی به صورت سریع از بدن شخص خارج نماییم. شاید این تفکر باشد که موادمخدر سم است٬ حال من برای کسانی که جدید الورود هستند و هنوز چهار مقاله را مطالعه نکرده اند کمی این موضوع را شرح میدهم.


تعریف سم: هر گونه ماده (جامد یا مایع) که وارد بدن گشته و انسان را به حالت مرگ سوق دهد را سم میگویند.
ولی آیا مواد مخدر برای یک مصرف کننده حکم سم را دارد؟ قطعا جواب میدهیم نه؛ زیرا به غیر از اینکه شخص را به این حالت نمی رساند بلکه بسیار هم برایش مصرف مواد لذت بخش است. اتفاقی که اینجا رخ داده مسئله ی جایگزینی است و در واقع اعتیاد جایگزینی مزمن است و در بدن هر فردی که مصرف مواد مخدر دارد مواد مخدر بیرونی با موادی که تولید کننده های موادشبه افیونی بدن تولید میکنند جایگزین شده است. پس مواد مخدر سم نبوده و برای درمانش هم نیازی به سم زدایی نیست .
متأسفانه وقتی که میگویند مواد مخدر سم است دانش و دانشمندان هم می آیند و برای درمانش روش سم زدایی را مطرح مینمایند و میگویند که باید سم از بدن شخص خارج گردد و یا اینکه به اصطلاح خونش عوض شود در صورتی که چنین موضوعی کاملا اشتباه بوده و خون هیچ کسی عوض نمیشود و این عملی بسیار خطرناک است و شاید منجر به سکته یا حتی مرگ شخص هم گردد.
در کل مسئله ی سم زدایی از نظر کنگره ۶۰ کاملا مردود است و ما بیشتر درمورد سم نزدایی صحبت داریم زیرا همانطور که در قبل گفته شد مواد مخدر سم نبوده و نیازی به سم زدایی هم ندارد. در کنگره طی پله های ۱۶ گانه جایگزینی ماده ی مخدر بیرونی به حالت اولیه باز میگردد و شخص را از وابستگی به هر نوع مواد جدا میسازد؛ البته با داروی OTو با متد DST که توسط آقای مهندس کشف گردیده است و توسط آن شخص به تعادل کامل میرسد تا به جایی میرسد که حتی کسی که شخص درمان شده را میبیند باور نمیکند که روزی مصرف کننده بوده باشد.

و اما در مورد دستور جلسه ی دوم باید بگویم که آقای سعید چنگانیان را همه ی ما میشناسیم به دلیل اینکه از کمک راهنمایان شعبه هستند ولی باید گفت آن موقع که هیچ کس ایشان را نمیشناخت ما ایشان را میشناختیم. آن روزها با تخریب تریاک و شیره وارد کنگره شد و یکی از همان نمونه هایی است که اگر الان بگوییم که روزی مصرف کننده بوده کمتر کسی باور میکند و این از معجزات کنگره ۶۰ است.

سعید وقتی وارد کنگره شد شخص گوش به فرمانی بود ولی به دلیل اینکه علائم اعتیاد بر ایشان مستولی بود و فرمانده اش مواد مخدر بود در ابتدا سفر کردن برایش کمی مشکل بود. با کسب آگاهی و گرفتن آموزش ها همان چیزی را که گفته میشد عمل مینمود. شاید اوایل قادر به معرفی خودش هم نبود ولی الان یکی از کمک راهنماهای شعبه سلمان فارسی است و بسیار زیبا سخنرانی میکند. در زندگی اولویت اول درمانش بود و من از او رضایت داشتم٬ خیلی منظم و دقیق سفر کرد و به رهایی رسید و در ادامه امتحان داد و راهنما شد و این فرصت بسیار تا بسیار مهم است برای کسانی که پای در این مقوله گذاشته و یا اینکه قرار است که بگذارند. زیرا در فرصت کمک راهنمایی میتوانیم خودمان را بشناسیم و در اصل قرار این نیست که کاری برای کسی انجام بدهیم. ما باید به آن سطح از دانایی و بینش برسیم که خودمان را بیشتر بشناسیم و این وظیفه ای است که امروز ما در کنگره ی ۶۰ داریم و امیدوارم که سعید هم از این فرصت در جهت ساختن خودش و خانواده اش به نحو شایسته استفاده نماید.
در آخر بهترین ها را برایش آرزومندم و امیدوارم علاوه بر مشاهده ی رهایی رهجوهایش شاهد کمک راهنمایی آنها نیز باشیم.

 

اعلام سفر مسافر سعید:

مواد مصرفی: شیره و تریاک 

مدت سفر: 14 ماه 

تخریب: 18 سال 

داروی درمان: اوپیوم تینچر با روش دی اس دی 

راهنمای محترم: آقای امیرحسین متحملیان 

مدت رهایی: 19 ماه

 

آرزوی مسافر سعید: آرزو دارم تمام کسانی که خواسته درمان دارند به درمان برسند.

آرزوی همسفر فریبا: خدایا برای همه اونایی که خوبند و خوبی می‌کنند، از خوبیات کم نکن.

آرزو همسفر محمد جواد: آرزو می‌کنم که همه به این جایگاه برسند. 

سخنان مسافر سعید: از همه عزیزان سپاس‌گزارم که امروز در این جلسه حضور دارند هرکدام از ما وقتی‌که به این جایگاه می‌رسیم خاطرات تلخ و شیرینی از گذشته به یاد می‌آوریم که هر کداممان میتوانیم یک کتاب از آنها تهیه کنیم وقتی چهار مقاله را مطالعه می‌کردم به یک مثلث برخوردم که در آن مصرف کنندگان را به سه دسته تقسیم می‌کنند؛ دسته اول نامزد اعتیاد، دسته دوم خواستار اعتیاد و دسته سوم خواستار درمان. وقتی فکر می‌کنم می‌بینم زمانی که ازدواج کردم نامزد اعتیاد بودم و رفته رفته با طی زمان در سال 78 به مرحله خواستار اعتیاد رسیدم و موادهای دیگری را هم استفاده می‌کردم ولی باز هم به تریاک بر می‌گشتم چون از غیر شیمایی و از بوته بود ولی مواد دیگر، شیمیایی و صنعتی بودند. 
من در کنگره آموختم که باید خدمت‌گزار باشیم تا مشکلات پیش روی‌مان کمتر باشد و بتوانیم منیت مان را به کمک خدمت کردن در هم بشکنیم و به‌خوبی سفر کنیم. اگر من امروز در این جایگاه کمک راهنمایی هستم از خیلی خواسته‌هایم گذشتم تا توانستم برای دانایی کسب کردن به این درجه از خدمت برسم. از راهنمای محترم آقای متحملیان و آقای مهندس و خانواده محترمشان سپاس‌گزارم. سخنان کمک راهنما همسفر صالح:
خداوند را بسیار شاکرم که امروز در این جایگاه قرار دارم و خیلی خوشحالم که محمد جواد را در این جایگاه می‌بینم. محمد جواد باعث شد تا راه ورودی همسفران زیر 15 سال به لژیون من بسته نشود. همیشه هر کاری که به ایشان واگذار می‌کردم به نحو احسنت انجام می‌دادند مثل نوشتن سی دی و استفاده از متون کنگره و همین ابزارها بود که به محمد جواد در سفر اول کمک کرد.سخنان همسفر محمد جواد: قبل از ورود پدرم به کنگره با این که در یک خانه زندگی می‌کردیم ولی پیوند محبتی بینمان نبود و فاصلهٔ زیادی با هم داشتیم، اما با ورودشان به کنگره موانع بین من و پدرم در هم شکست و به هم نزدیک شدیم خداوند را شاکرم و به پدرم تبریک عرض می‌کنم. 

سخنان همسفر خانم فریبا: همهٔ حرف‌ها را آقا سعید گفتند و امروز خوشحالم که با تلاش‌های پی در پی شان توانستند رهایی خودشان را بدست بیاورند.

آقا سعید شخصیت آرام و مهربانی داشتند و من همیشه ناراحت این بودم که با این شخصیت در گیر بندهای اهریمن بودند آرامش امروزم را مدیون ایستادگی و استقامت خودم و مسافرم هستم. به آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم و کمال تشکر را از ایشان دارم.

نگارش: مسافر امید و همسفر المیرا

عکس: مسافر سعید 


 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، آرشیو تصاویر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد جمعه 2 بهمن 1394 20:33
واقعا لذت بردم دست همگی دست اندرکاران این جشن زیبا وتهیه کنندگان مطلب درد نکنه جلسه ی خوبی بود .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات