کارگاه آموزش مجازی؛ سم‌ زدایی و سم نزدایی
جمعه 2 بهمن 1394 ساعت 11:45 | نوشته ‌شده به دست سالار C60 | ( نظرات )
سم زدایی و سم نزدایی

به قلم کمک راهنما؛ آقای علی نادعلیان
یعنی اینکه آن چشمه درونی که نیاز بدن ما را تأمین می‌کرد به دلایلی آن را از کار انداخته‌ایم و مِن‌بعد ناگزیر هستیم نیازمان را از بیرون تأمین کنیم...
پس نتیجه می‌گیریم که معتاد مسموم نیست و مواد مخدر برای همه سم نیست و معتاد را مار نگزیده است که سم‌زدائی کنیم لذا این کار نه‌تنها کمکی به فرد نمی‌کند بلکه ممکن است یک شوک مخرب و غیرقابل جبرانی را به او وارد کنیم و با این کار حیات را از او بگیریم.


سم زدایی و سم نزدایی

همان‌طور که می‌دانید در بدن هر موجود زنده‌ای ازجمله انسان یک سری سیستم‌هایی وجود دارد که اصطلاحاً به آن‌ها سیستم‌های تولیدکننده مواد شبه افیونی "نوروترانسمیترها یا ناقل‌های عصبی یا واسطه‌های شیمیایی" می‌گوییم و جایگاه آن در سلسله اعصاب مرکزی و محیطی قرار دارد کار این سیستم‌ها این است که یک سری هورمون‌ها و مواد شیمیائی در دسته‌های مختلف ازجمله انکفالین، دینورفین، اندورفین را تولید و ترشح می‌نمایند که این مواد ترشح‌شده نیاز تک‌تک ساختارهای جسمی ما ازجمله غدد درون‌ریز و برون‌ریز را تأمین می‌نمایند و آن ساختارهای جسمی پس از تأمین نیاز کار خودشان را درجای خودشان انجام می‌دهند که نتیجه آن این است ما توانائی انجام دادن تک‌تک کارهایمان را داریم. این برای کسی است که تابه‌حال لب به مواد مخدر نزده است و سیستم‌های بدن او سالم و در تعادل هستند.

حال سؤال اینجاست که این سیستم‌ها چگونه کارآیی خود را از دست می‌دهند و از چرخه طبیعی خارج می‌شوند؟ برای رسیدن به جواب این سؤال بد نیست سؤال دیگری را مطرح نماییم که اعتیاد چگونه به وجود می‌آید؟ همان‌طور که در نوشتارها داریم اعتیاد از پیوند انسان و مواد مخدر به وجود می‌آید. به‌عبارت‌دیگر شخص برای اولین بار به مصرف مواد روی می‌آورد که در ابتدا چون جسم شناختی نسبت به این مواد ندارد ممکن است عوارض نشان دهند اما با چند بار تکرار به یک شناخت نسبی می‌رسد و شخص به یک سرخوشی و لذت دست پیدا می‌کند "نشئگی" چندین مرتبه که این کار تکرار شد یک پیام از مغز برای این سیستم می‌آید که مقداری مواد از بیرون واردشده و این سیستم اتوماتیک وار مقداری از تولید خود را کاهش می‌دهد و شخص دیگر با آن دوز قبلی به آن سرخوشی نمی‌رسد که برای رسیدن به آن ناگزیر است مقدار مصرف را زیادتر کند که مجدداً به سرخوشی می‌رسد. پیام دوم ارسال می‌شود دوباره تولید درون کم می‌شود: چرا این اتفاق می‌افتد چون سیستم بدن هوشمنداست و اگر مواد خارجی وارد شود متوجه آن خواهد شد بنابراین خودش را با آن شرایط وفق می‌دهد و این روند ادامه دارد تا اعتیاد به‌طور کامل شکل بگیرد؛ و به زبان ساده‌تر این چشمه‌ها و نهرها که ناب‌ترین مواد را برای جسم ما تولید و ترشح می‌کردند خشک شود که این فرایند تخریب حداقل یک سال تا سه سال به طول می‌انجامد بستگی به‌شدت مصرف دارد. اینجاست که اعتیاد تعریف می‌شود؟ جایگزینی مواد مخدر بیرونی به‌جای مواد مخدر درونی؛ یعنی اینکه آن چشمه درونی که نیاز بدن ما را تأمین می‌کرد به دلایلی آن را از کار انداخته‌ایم و مِن‌بعد ناگزیر هستیم نیازمان را از بیرون تأمین کنیم. پس اگر می‌بینیم مصرف‌کننده‌ای وابسته شده دلیلش همین جایگزینی است درواقع تعادل بدن به مواد مخدر بیرونی بستگی دارد و مصرف مواد یک نیاز برای جسم به‌حساب می‌آید نه لذت طلبی؛ که متأسفانه این مسئله دامن خیلی از جوانان را در برگرفته است و نهایتاً متخصصین برای نجات آن‌ها بر آن شدند که راه چاره‌ای بیندیشند. تشخیص بر این شد که اعتیاد یک مسمومیت مزمن است " همین نقطه‌ای شد در انحراف علمی در حوزه اعتیاد" و بر اساس این تعریف مواد مخدر را سم و مصرف‌کننده را مسموم قلمداد کردند و راه نجات و درمان آن را سم‌زدائی می‌دانستند درواقع نقطه آغازین UROD یا URD همین‌جا بود.

در این روش تمام توان را به کار می‌برند تا این سم را از بدن جداسازی نمایند و این کار را با استفاده از مواد آنتاگونیستی مثل آمپول نالکسون انجام می‌دهند و پس از آن با تجویز قرص نالترکسون یک حجاب و پوششی را در مغز به وجود می‌آورند که این کار باعث بسته شدن گیرنده‌های مرفینی می‌گردد درواقع این قرص‌ها به‌گونه‌ای عمل می‌کند که اگر فرد مواد مصرف کند هیچ احساسی به او دست نمی‌دهد. چراکه این پوشش اجازه جذب مرفین را به مغز نمی‌دهد درنتیجه اگر شخص مواد مصرف کند سطح مرفین در خون بالا می‌رود و او متوجه نمی‌شود و ممکن است اُوردوز شود که حتی در بعضی مواقع به مرگ منتهی می‌شود و به همین خاطراست کسی که سم‌زدائی می‌کند به او توصیه می‌کنند مواد مصرف نکند. قرص‌های نالکسون علاوه بر اینکه از جذب مواد مخدر بیرونی جلوگیری می‌نماید لذا از جذب مواد شبه افیونی هم که فعالیت خودشان را تا حدی شروع کرده‌اند نیز جلوگیری می‌کند و همیشه یک خماری شدیدی را به همراه دارد و همین عامل باعث بازگشت او می‌شود و به‌سرعت مصرفش نسبت به قبل چند برابر می‌شود. به همین علت دیدگاه کنگره 60 مخالف این روش است.

آقای مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 و مبتکر روش DST در مقاله سم نزدایی و صورت‌مسئله اعتیاد صراحتاً اعلام می‌دارد که اعتیاد یک جایگزینی مزمن است نه مسمومیت مزمن و یک خط بطلان را بر روی همه روش‌های ترک کشیدند و روش سم‌زدائی را کاملاً مردود دانستند.

حال بد نیست برای اثبات این ادعا ابتدا تعریفی را از سم بیان نماییم. سم چیست؟ هر چیزی که به‌صورت جامع، مایع، گاز، وارد جسم انسان شود و او را از تعادل طبیعی خارج کند و به سمت‌وسوی ترک سوق دهد سم محسوب می‌گردد درواقع سم یک امر نسبی است. به این معنی کسی که تابه‌حال مواد مصرف نکرده اگر مقدار قابل‌توجهی تریاک بخورد سم است زیرا او را از تعادل طبیعی خارج می‌کند و ممکن است تا سر حد مرگ پیش ببرد و شاید بهترین راه برای نجات او سم‌زدائی باشد اما برای کسی که سالیان دراز تریاک مصرف کرده سم نیست چراکه نه‌تنها او را از تعادل خارج نمی‌کند بلکه او را سرحال و شاداب می‌نماید و برای او حیات‌بخش است. پس نتیجه می‌گیریم که معتاد مسموم نیست و مواد مخدر برای همه سم نیست و معتاد را مار نگزیده است که سم‌زدائی کنیم لذا این کار نه‌تنها کمکی به فرد نمی‌کند بلکه ممکن است یک شوک مخرب و غیرقابل جبرانی را به او وارد کنیم و با این کار حیات را از او بگیریم.

آقای مهندس با صراحت و شجاعت و قدرت اعلام فرمودند بهترین روش برای درمان قطعی اعتیاد روشی تدریجی یا پله‌ای با استفاده از داروی اپیوم تینکچر یا OT در قالب DST می‌باشد چراکه در این فرایند حدوداً 10 الی 11 ماه به سیستم‌های ازکارافتاده جسم فرصت داده می‌شود که مجدداً خودشان را ترمیم و بازسازی نمایند و تولیدات خود را از سر گیرند و به‌موازات این بازسازی از مواد مخدر بیرونی بکاهیم.

و مطمئناً در این فاصله زمانی این بازسازی صورت خواهد گرفت چراکه جسم انسان تا موجود زنده است خود به ساختن خود ادامه می‌دهد مشروط بر اینکه شرایط مناسب را برای او فراهم آوریم و ما با این روش شرایط مناسب برای بازسازی سیستم‌ها را فراهم می‌سازیم. کسانی که باور ندارند بیایند و نظاره‌گر باشند متدهای بدون نقص را، الگوهای درمان شده این روش را که به حمدالله کم نیستند و عین یک الماس می‌درخشند و هیچ علائم ونشانی از اعتیاد در چهره و رفتار و کردار آن‌ها دیده نمی‌شود " موارد فوق مهر تأییدی هستند براین ادعا"

با سپاس؛ مسافر علی نادعلیان

نگارش: مسافر محمدحسین آرندیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی، مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهه جمعه 2 بهمن 1394 14:09
لذت بردم... آفرین بر قلم شیوای شما...
بااحترام
الهه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic