زمان متوقف شد و نفس کشیدن سخت
دوشنبه 5 بهمن 1394 ساعت 13:07 | نوشته ‌شده به دست سعید محسن c60 | ( نظرات )

گفت و گو با کمک راهنمای گرامی؛ آقای محسن نجفی

" مرزبانان سرزمین خورشید، یاد تو را رمز عبور می‌دانند "

سال گذشته 40 روز مانده بود به امتحان کمک راهنمایی که یک دفعه پدرم دچار ایست قلبی شد و به بیمارستان بردمش، احیایش کردند و بستری شد. گفتند که علتش مصرف سیگار بود و چند روز بعد...

  • لطفاً خودتان را معرفی کنید؟

سلام محسن هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی: تریاک خوراکی، هروئین، شیشه، قرص مدت تخریب: 20 سال، به روش DST داروی درمان ،OT مدت سفر:11 ماه، رهایی: 2 سال 2 ماه، نام راهنما: آقای ولیخانی

در ادامه سفر ویلیام با آنتی ایکس مصرفی: 30 نخ سیگار در روز، تخریب 20 سال، روش DST داروی درمان: آدامس نیکوتین خوراکی، مدت سفر: 10 ماه، نام راهنما: آقای ولیخانی

  • در جوامع علمی دانشمندان و پزشکان طرحی دادند به عنوان سم زدایی برای درمان اعتیاد، نظر شما در این مورد چیست؟

اصولاً تئوری سم زدایی از پایه غلط است و وقتی مسئله‌ای از اصل و بنیان اشتباه باشد نتیجه درستی هم نخواهد داشت. مواد مخدر برای یک مصرف کننده سم نیست که بخواهند آن را خارج کنند و خارج کردن مواد به طور ناگهانی می‌تواند شوک‌های فیزیولوژیکی و مخربی را به شخص وارد کند که شاید هیچ وقت‌ترمیم نشوند.

  • آیا می‌توانیم کسی که به بیمارستان می‌بریم و مرفین به آن تزریق می‌کنند را بگوییم "سم " است؟

خیر سم نیست. از مرفین به عنوان یک داروی بسیار قوی در پزشکی استفاده می‌کنند و موارد استفاده زیادی برای بیماران دارد. اگر بخواهیم به یکباره مرفین را خارج کنیم آسیب زیادی خواهد داشت.

  • پس می‌شود گفت که مواد مخدر یک دارو است، در چه صورتی این جمله به کار می‌رود؟

در صورتی که این ماده دست حکیم حاذق باشد دارو است. آگاهی کاملی در مورد خود ماده و اثراتی که روی جسم دارد، زمان و مقدارمشخصی را باید در نظر داشت آن گاه اثر دارویی خواهد داشت.

  • گاهی اوقات در یک مصرف کننده مواد مخدر اگر مواد مصرف نکند منجر به مرگش می‌شود ولی یک شخص سالم که مصرف می‌کند می‌میرد؟ پس یک نفر مصرف می‌کند و می‌میرد و یک نفر مصرف نمی‌کند و می‌میرد؟ چگونه این اتفاق می افتد؟

این همان مسئله نسبی بودن سم در مورد مواد مخدر است. فردی که مصرف کننده است در حقیقت سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی و ضد درد بدنش از کار افتاده و نیاز به ماده مخدر بیرونی دارد تا بتواند به حیات خود ادامه دهد اما یک فرد غیر مصرف کننده چنین نیازی ندارد و برای این فرد حکم سم را دارد. اعتیاد جایگزینی مواد مخدر بیرونی است به جایی مواد شبه افیونی بدن به خاطر همین کنگره 60 می‌گوید اعتیاد جایگزینی مزمن است.

  • یک خاطره‌ای از سفر دوم تان برایمان بگویید؟

سال گذشته 40 روز مانده بود به امتحان کمک راهنمایی که یک دفعه پدرم دچار ایست قلبی شد و به بیمارستان بردمش، احیایش کردند و بستری شد. گفتند که علتش مصرف سیگار بود و چند روز بعد هم دچار سکته مغزی شد. تمام مدت در بیمارستان بودم و همزمان در حال خواندن برای امتحان کمک راهنمایی و درمان سیگار و در همین زمان خبر فوت پدرم را به من دادند. با حالی شبیه انسان‌های خسته و خمار از بیمارستان رفتم و در امتحان کمک راهنمایی شرکت کردم و به لطف خدا و زحمات کمک راهنمای عزیزم قبول شدم. یک ماه بعد هم عمویم فوت کرد و متأسفانه چند ماه بعد هم شوهر خواهرم را از دست دادم. لحظه‌ای بود که احساس می‌کردم سقف آسمان کوتاه شده، زمان متوقف و نفس کشیدن برایم سخت. من آدمی بودم که قبل از کنگره اگر هوا آفتابی بود و یک دفعه ابری می‌شد می‌رفتم مواد مصرف می‌کردم. اما آموزش‌ها و جهان بینی که در کنگره آموخته بودم کمک کرد تا من از تعادل خارج نشوم و به مسیرم ادامه بدهم.

  • در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم که اسباب درمان من مصرف‌کننده را فراهم کردند. همچنین از راهنمایی عزیزم آقای ولیخانی که زحمات زیادی برای من کشیدند. در آخر از شما تشکر می‌کنم به خاطر این گزارش و تمام عزیزانی که در نمایندگی سلمان فارسی خدمت می‌کنند.

 نگارش : مسافر سعید محسن

عکس : مسافر سعید

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محسن L16 پنجشنبه 24 فروردین 1396 23:41
با سلام خدا قوت به کمک راهنمای محترم آقای نجفی
وقتی تزکیه و پالایش انجام میشه و انسان با بندهایی اولین گره میخورد نتیجه هم در صور پنهان و هم در صور آشکار عیان میگردد و این حاکی از این است که شادابی و طراوت همیشه عیان است و احتیاج به هیچ نوع مواد و آنتی ایکس نیست.این همان معجزات کنگره 60 هست. جمعیت احیا انسانی انشاءالله که همه بتوانیم زیر سایه شما کمک راهنمایی و در راس آقای مهندس الگو باشیم برای دیگران.
یکشنبه 11 بهمن 1394 19:08
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت استاد عزیزم
مسافر مهرداد نریمانی پنجشنبه 8 بهمن 1394 23:08
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم جناب آقای محسن نجفی.خاطره خوشایندی نبود روزهای سختی را پشت سر گذاشتید.تحت تاثیر این بردباری صبر وشکیبایی شما قرار گرفتم.روح پدر مرحومتان وهمه اموات شاد باشد.از فوت پدرتان متآسفم ولی هشداری بود برای من تا از خطرات جدی سیگار آگاه باشم خداوند در همه امور زندگی یار و یاور شما باشد؟ خدا قوت مسافر سعید سوالات بسیار کامل وزیبا انشا الاه خداوند شمارو به فرمان عقل نزدیک کند وشاهد رسیدن شما به سفر سوم باشیم؟ از عکاس هنرمند سعید جان تشکر فراوان انشا الاه خداوند پاداش زحمات شما رو بدهد ؟آرزوی موفقییت برای هر سه عزیز.
حسن صادقی پنجشنبه 8 بهمن 1394 13:24
با سلام وخدا قوت خدمت استاد عزیزم اقای نجفی
خدا را شاکرم که به حسم اعتماد کردم وشما را برای استادی وکمک راهنمایی انتخاب کردم.
انشاالله که توی تمام مراحل زندگیتون موفق باشید
محمد رضا رحمت الهی دوشنبه 5 بهمن 1394 10:42
همانند همیشه مطالب اموزنده و عالمانه از شما استاد عزیز.
شما در این مدتی كه من دركیر امتحان ونتایج ان بودم بسیار كمك كردید و رویه خوش و امید دادن های شما مرحمی می شد بر استرس ونكرانیهای من.
مطما باشید كه پدر شما به داشتن چنین فرزندی افتخار میكنن.روحشان شاد.
همسفر سحر یکشنبه 4 بهمن 1394 22:49
مصاحبه زیبایی بود
موفق باشید اقای نجفی..
خداقوت خدمت اقای سعید محسن واقای سعید
مرضیه(سلمان فارسی) یکشنبه 4 بهمن 1394 21:44
آقای نجفی چهره آرام شما نشان از این است که درسهای کنگره را به عمل درآوردین برای شما آرزوی بهترینها را دارم وتشکر از گزارشگر آقای سعید محسن
مسافر رحمان یکشنبه 4 بهمن 1394 20:52
بسیار زیبا بود اقای نجفی استقامت بالای شما نشان دهنده ای دانش ودانایی بالا شماست امیدوارم که درزندگی به هرانچه که میخواهید برسید اقا سعید برای شما هم ارزوی موفقیت میکنم
همسفر داودی یکشنبه 4 بهمن 1394 19:42
مصاحبه ی زیبایی بود... با توجه به این اتقاقات صبوری شما قابل تحسین است.. و نشان از درمان کامل شماست..انشاالله در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.
مسافر منصور (سلمان فارسی) یکشنبه 4 بهمن 1394 19:35
بر درمیخانه رفتن .... کار یک رنگان بود همه کس را به کوی .... می فروشان راه نیست خود میدانی این راه ... راه عشق است برای رسیدن به هر جایگاهی در کنگره عوامل زیادی نیاز است، خودت در اصل تلاش کردی و یکی یکی بندها را باز کردی .... محسن عزیز: از مصاحبه ی زیبایت لذت بردم، انشاالله با این حرکت شما آینده ی درخشانی دارید..
تشکر از سعیدمحسن و مدیر وبلاگ.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات