کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ یکشنبه 1394/11/18
دوشنبه 19 بهمن 1394 ساعت 01:52 | نوشته ‌شده به دست شهرزاد c60 | ( نظرات )

یکشنبه مورخ 18 بهمن ماه 1394 جلسه پنجم از دور بیست و هفتم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 شعبه سلمان فارسی اصفهان به نگهبانی خانم فاطمه ، دبیری خانم الهام و استادی خانم طاهره با دستور جلسه: " وظایف رهجو " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

رهجو در کنگره باید خواهان رهایی باشد چون رهجوی واقعی کسی است که اگر یک صندلی را اشغال کرده و در حال استفاده از همه امکانات به صورت رایگان است باید آموزش پذیر باشد و بداند برای چه به کنگره آمده و هدفش چه بوده؟

من رهجو می دانم که بدون آموزش و یاد گیری به رهایی نمی رسم...


خلاصه سخنان استاد:

دستور جلسه وظایف رهجو یک دستور جلسه کوتاه، کاربردی و با اهمیت است. وظایف جمع وظیفه می‌باشد یعنی کاری که بر عهده کسی است و حتماً باید آن کار را انجام بدهد. آقای مهندس با شناخت و آگاهی خود یک سری اسم‌ها و واژه‌ها را ابداع کردند و نقش هر فرد را در جایگاه خودش در کنگره مشخص نمودند. مثلاً: راهنما، مسافر، همسفر، رهجو، مرزبان، دیده بان، استاد، نگهبان، دبیر و...

مرزبان: کسی که خط مرز کنگره را حفظ می‌کند و حواسش به حرمت‌ها و قوانین کنگره می‌باشد.

مسافر: مصرف کننده مواد بوده ولی در کنگره خواستار رهایی است.

همسفر: مصرف مواد نداشته ولی به واسطه مسافر خودش؛ خواسته یا ناخواسته در او هم تخریب به وجود آمده، بارها ضربه خورده و فشار روحی و روانی به او وارد شده است.

رهجو: جوینده راه، کسی که به دنبال راهکار می‌گردد برای دوری از ضد ارزشها و قرار گرفتن در صراط مستقیم؛ چه در قسمت مسافر و چه در قسمت همسفر. فردی که بعد از سه جلسه تازه واردین به عنوان مسافر و یا همسفر وارد لژیون می‌شود باید به راهنمای خود، روش درمان (D.S.T)، داروی درمان (که همان شربت اوتی است و با راندمان ترین، جامع‌ترین و ارزانترین دارو در درمان اعتیاد است) و... اعتماد داشته باشد و به این باور برسد که حتماً به رهایی می‌رسد. رهجو به واسطه جایگاهش در کنگره مسئول می‌باشد؛ کلمه مسئول از سؤال می‌آید؛ بنابراین رهجو نسبت به جایگاه خود باید پاسخگو باشد.

وظایف رهجو در کنگره به سه بخش تقسیم شده و در قالب یک مثلث مورد بررسی قرار می‌گیرد. این وظایف عبارتند از:

  • وظایف رهجو نسبت به راهنما
  • وظایف رهجو نسبت به کنگره
  • وظایف رهجو نسبت به خانواده، کار و زندگی

وظایف رهجو نسبت به راهنما: راهنما کسی است که راه را به رهجو نشان می‌دهد؛ کاملاً راه را می‌شناسد و قبلاً این مسیر را پشت سر گذاشته و به پیچ و خم آن وارد است. راهنما در کنگره پزشک نیست، درمانگر نیست، مشاور هم نیست بلکه نمایانگر راه است. رهجو نسبت به راهنما باید تسلیم باشد؛ وقتی راهنما می‌گوید کاری به کار مسافرت نداشته باش و او را به حال خودش رها کن؛ باید بگوید: چشم. وقتی راهنما می‌گوید هفته ای یک سی دی گوش کن و بنویس؛ رهجو باید بگوید: چشم. من رهجو چه مسافر باشم و چه همسفر باید تغییر کنم. بعد از آمدن به کنگره باید شخصیت قبلی من بمیرد و شخصیت دیگری متولد شود مثل ققنوس.

در سی دی ساختن قالب، آقای مهندس می‌فرمایند: روزی که من کنگره را ابداع کردم نیّت و قصدم ترک اعتیاد نبود، هدفم این بود که انسان تربیت کنم؛ حداقل انسان شویم و حداکثر استاد، هم برای خودمان و هم برای دیگران. راهنما با عشق و محبت وارد قلب منِ رهجو شده؛ پس من هم به عنوان یک رهجو باید فرمانبردار خوبی باشم تا به فرماندهی برسم و به فرمان عقل نزدیک شوم.

وظایف رهجو نسبت به کنگره: رهجو در کنگره باید خواهان رهایی باشد چون رهجوی واقعی کسی است که اگر یک صندلی را اشغال کرده و در حال استفاده از همه امکانات به صورت رایگان است باید آموزش پذیر باشد و بداند برای چه به کنگره آمده؟ هدفش چه بوده؟ من رهجو می دانم که بدون آموزش و یاد گیری به رهایی نمی‌رسم؛ باید وقت شناس باشم و به موقع در کنگره حضور داشته باشم. به لژیون اعتقاد داشته باشم. کسانی را که به رهایی رسیده‌اند الگوی خود قرار دهم چرا که این عزیزان سندهای بدون نقص‌اند.

کنگره هدف نیست بلکه وسیله ایی است که من رهجو به رهایی برسم. درمان در کنگره بر روی سه ضلع جسم، روان و جهان بینی است که جهان بینی هم جزء درمان است. در کنگره یک سری اصول و قوانینی هست که من رهجو باید آنها را محترم بشمارم و رعایت کنم مثل حرمتها که توسط نگهبان و مرزبان خوانده می‌شود؛ این حرمتها برای منِ رهجو آرامش و آسایش را به همراه می‌آورد. باید سبد پول را حمایت کنم. من رهجو در کنگره نباید تماشاچی باشم بلکه باید بازیگر باشم و خدمت کنم چون خدمت کردن هم بخشی از درمان است. من رهجو در کنگره باید همیشه قدردان و سپاسگزار باشم، هم در برابر خالق خود و هم در برابر مخلوق. همه ما انسانها در این جهان خاکی رهجو محسوب می‌شویم و آمده‌ایم تا مشکلاتمان را برطرف کنیم.

وظایف رهجو نسبت به خانواده، کار و زندگی: آقای مهندس در بیشتر سی دی‌ها و نوشتارهای خود بر پایه‌های مالی تأکید دارند و اشاره می‌کنند و می گویند در جهان ما پول معادل انرژی است. بنابراین من رهجو نسبت به خانواده تعهد دارم باید کار کنم تا خانواده‌ام در آسایش نسبی باشند؛ برای خانواده وقت بگذارم چون خانواده در کنار هم به آرامش می‌رسند. همیشه مثبت اندیش باشم و نیمه پر لیوان را ببینم و در لحظه زندگی کنم.

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود              رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

عکس: همسفر راضیه

نگارش: همسفر شهرزاد


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ریحانه چهارشنبه 21 بهمن 1394 01:35
خداقوت خدمت نگهبان عزیز و دبیر
وتبریک فراوان خدمت استاد عزیز هم لژیون گرانقدرم
خانم طاهره شما نمونه ی واقعی از صبر و متانت هستین
این جایگاه و بهتون تبریک میگم و صد حیف که نتونستم تو جلسه باشم و استفاده کنم
انشالله جایگاه های بالاتر نصیب و روزیتان باشد
دوشنبه 19 بهمن 1394 23:36
خداقوت خدمت نگهبان ودبیر جلسه وتبریک به خانم طاهره عزیز ,انشاالله همیشه موفق وشادباشید به امید رسیدن به جایگاههای بالاتربرای شما ودخترگلتان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic