کارگاه آموزشی عمومی؛ پنج شنبه 94/11/29
جمعه 30 بهمن 1394 ساعت 10:07 | نوشته ‌شده به دست المیرا c60 | ( نظرات )

پنجشنبه 29 بهمن ماه ۹۴ جلسه چهاردهم از دور بیست و ششم کارگاه‌های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 منطقه اصفهان نمایندگی سلمان فارسی به استادی آقای مهران نیک سیر و نگهبانی آقای محسن و دبیری آقای غلام رضا با دستور جلسه: "وادی دوازدهم و اجرای آن" و "جشن دومین سال رهایی آقای عباس مالکی" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

در زمینی که ما زندگی می‌کنیم همه‌چیز درگرو زمان تجلی می‌یابد و ما هیچ‌گاه قادر به حذف آن نیستیم و تمامی ما واقف هستیم که برای درمان اعتیاد سعی در حذف زمان یا محدود کردن آن دارند.

زمان در کنگره بسیار مهم و ارزشمند است همچون فلز طلا و دلیل اهمیت زمان به این است که غیرقابل تکرار است

 

خلاصه سخنان استاد:

اگر به زندگی اطراف خود نگاه کنیم درمی‌یابیم که همه انسان‌ها به دلیل عدم شناخت و نداشتن معرفت و آگاهی دچار بحران و مشکل می‌شوند و قطعاً گمراه می‌شوند و برای خود و دیگران مشکل‌ساز می‌شوند. اگر تمامی ما گرفتار اعتیاد شدیم به دلیل ناشناخته بودن آن برایمان بود و امروز اگر توانستیم پرونده اعتیاد را ببندیم به خاطر شناختی است که از خود، خانواده و هستی پیداکرده‌ایم و از چنگال اهریمن نجات پیدا کردیم.

اساس و اصل یک مسافر برای رهایی آموزش دیدن و کسب آگاهی کردن است و منابع بسیاری در کنگره وجود دارد تا بتوانیم از آن‌ها بهره ببریم به‌ویژه وادی‌ها که اگر آن‌ها را عمیق درک کنیم هم در سفر اول و هم در سفر دوم می‌توانیم از مشکلاتی که جزئی از زندگی ما هستند عبور کنیم.

عنوان وادی دوازده چند نکته اساسی را ذکر می‌کند؛ اول مسئلهٔ زمان است به معنای آن‌که فاعلی که خواسته و هدفی را دارد باید زمان را در نظر بگیرد، در زمینی که ما زندگی می‌کنیم همه‌چیز درگرو زمان تجلی می‌یابد و ما هیچ‌گاه قادر به حذف آن نیستیم و تمامی ما واقف هستیم که برای درمان اعتیاد سعی در حذف زمان یا محدود کردن آن دارند. زمان در کنگره بسیار مهم و ارزشمند است همچون فلز طلا و دلیل اهمیت زمان به این است که غیرقابل تکرار است یعنی هیچ لحظه آنی تکرار نمی‌شود. ما در کنگره آموختیم که برای درمان باید بر اساس روش D.S.T ده ماه زمان بگذاریم و در گذران این ده ماه باید تغییرات و تبدیلات را در خود به وجود آوریم تا به رهایی برسیم که هم در صور آشکار؛ سیستم ایکس و در صور پنهان؛ اندیشه‌های افیونی باید به دنبال تغییر و تبدیل باشیم

برداشت دیگر همان امر اول است؛ بقول بزرگی از مکافات عمل غافل نشویم زیرا هر بذری که بکاریم همان را برداشت می‌کنیم و این موضوع باعث می‌شود ما به انتخاباتمان دقت کنیم و بدانیم در لحظه‌لحظهٔ زندگی چه چیز انتخاب می‌کنیم. بی‌شک هر چه انتخاب کنیم در آخر امر به همان می‌رسیم و باید بدانیم که خداوند اول و آخر هستی ست ولی آخر امر را ما خودمان با دست‌های خودمان انتخاب می‌کنیم و راه تکاملی و مسیر تعالی را خود برمی‌گزینیم انسان برای چه خلق شد؟ خداوند گنج مخفی بوده است که فقط انسان این قدرت را دارا می‌باشد تا بتواند آن را شکوفا کند و ارزش والای خداوند را به اثبات برساند.

در آخر اجرای وادی دوازدهم است که بر تمام سفر دومی‌ها واجب است زیرا که به ما می‌فهماند یک درخت با ایثار و ازخودگذشتگی منابع خود را در اختیار ما قرار می‌دهد همچنین از رشد یک درخت به معنای عمیق تغییر، تبدیل و ترخیص می‌توانیم پی ببریم.

دستور جلسه دوم و تولد عباس عزیز: به نظرم چند رکن اساسی برای یک رهجو وجود دارد: اول خواست عاشقانه برای درمان، دوم ایمان کامل به کنگره روش و راهنما، سوم صبری توأم با سعی و تلاش برای تغییر و تبدیل و چهارم صداقت که بند اتصال تمامی ما به کنگره است. عباس با شانه‌های خمیده و تخریب شیشه وارد کنگره شد و با توجه به این چند رکن و فرمان‌بردار بودن توانست به پایان راه برسد و تمامی تولدها نشان از درمان قطعی اعتیاد در کنگره دارد اگر به موارد گفته‌شده توجه کند.

عباس سفر خوبی داشت و در طول سفر بسیار فعال بود و همیشه در ورزش فوتبال حضور داشت مدتی هم در OT خدمت کرد و باید بداند برای داشتن آخر امر مطلوب باید خدمت کنیم. امیدوارم که قدر این بستر را بدانیم و در آن خدمت کنیم در آخر به تمام عزیزان تبریک میگویم.

 

اعلام سفر:

تخریب: ۲۲ سال٬ آنتی ایکس مصرفی: شیشه متادون٬ مدت سفر اول: ۱۳ ماه٬ نام راهنما: آقای مهران نیک سیر٬ مدت رهایی ۲ سال و ۲۰ روز

آرزوی مسافر عباس:

آرزو می‌کنم این آرامشی که نصیب خانوادهٔ ما شده قسمت بقیهٔ مسافران نیز گردد.

آرزوی همسفر احمدرضا:

آرزو می‌کنم که هرکسی که به‌نوعی درگیر مواد مخدر است مسیر کنگره را بیابد و به درمان برسد.

سخنان مسافر عباس:

خداوند را شاکرم که توانستم در این جایگاه قرار بگیرم. لذت رسیدن به این جایگاه قابل وصف نیست دوستان قبلاً از انرژی این جایگاه برایم صحبت کرده بودند ولی اینک به‌واقع آن را لمس نمودم.

در این جایگاه پیامی که برای مسافران سفر اولی می‌توانم داشته باشم این است که درست سفر نمایند و در مدت مقرر درمان شوند زیرا اگر این‌چنین نباشد زمانی می رسد که در سفر دوم حسرت می‌خورند کاش یک روز زودتر رهاشده بودند و از لذت‌های سفر دوم بهرهٔ بیشتری برده بودند.

در زمان مصرف تخریبهای زیادی داشتم و این موضوع در چهرهٔ من نمایان بود که حتی این امر باعث گردیده بود که ساعات ورود و خروج خودم را از خانه ساعات خاصی معین کرده بودم که مبادا کسی مرا نبیند و یا اینکه با مأمورین نیروی انتظامی مواجه نشوم.

قبل از ورودم به کنگره تجربه‌های تلخ بسیاری از ترک مواد از قبیل سم‌زدایی و ترک با انواع داروها را داشتم که هیچ‌کدام نتیجه‌ای در برنداشت.

در زمان مصرف خواستم که به یکی از اعضای فامیلم که درگیر شیشه بود کمک کنم که ولی به دلیل عدم آگاهی باعث شد که خود من نیز درگیر این نوع از مواد نیز گردم ولی با ورودم به کنگره فهمیدم که تا موقعی که چیزی را یاد نگرفته‌ام و از آن آگاهی ندارم نمی‌توانم در آن مورد به کسی کمک کنم و به همهٔ سفر اولی‌ها توصیه می‌کنم که تا موقعی که به رهایی نرسیده‌اند نمی‌خواهد که به دیگران پیام بدهند زیرا باعث بروز مشکلات برایشان می‌شود.

در آخر از تمامی دوستان که در این سفر برای من انگیزه بوده و هستند تشکر می‌کنم و بهترین‌ها را برایتان آرزومندم.

سخنان کمک راهنما همسفر صالح:

اوایل تشکیل لژیونم احمدرضا توسط آقای توکلیان به بنده معرفی شدند٬ احمدرضا در ابتدا تخریبهای بسیاری داشت و این به حدی بود که می‌توانستم بگویم در لب پرتگاه اعتیاد بود. در لژیون چیزی را بدون دلیل قبول نمی‌کرد ولی اگر مسئله‌ای را هم قبول می‌کرد واقعاً در آن موضوع ثابت‌قدم بود. احمدرضا در کل به بهترین نحو پا به‌پای پدرشان سفر نمودند و خدا را شکر به رهایی رسیدند من این روز را به خودشان، پدرشان و کلیهٔ اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض می‌کنم.

سخنان همسفر احمدرضا:

در ابتدا بگویم که خشنودم که هنوز خودم را با نام همسفر معرفی می‌کنم چراکه اگر به کنگره نیامده بودم اکنون مسافر بودم.

قبل از ورود پدرم به کنگره تخریبهای اعتیاد در خانواده ما به‌قدر زیادی نمایان بود که به حمدالله با ورود پدرم به کنگره این مشکلات کم‌کم رفع شدند و امروز آرامش زیبایی در زندگی ما جلوه گری می‌کند.

من به همسفران توصیه می‌کنم که خود را درگیر سفر مسافرشان نکنند و بگذارند که خودشان سفر کنند یعنی اینکه در کل برای خودشان به کنگره بیایند نه برای مسافرشان تا به نتیجه‌ای که می‌خواهند برسند.

در آخر از راهنمای عزیزم کمال تشکر رادارم و از کلیهٔ عزیزانی که در این جشن شرکت نمودند سپاسگزارم.

نگارش: همسفر المیرا و مسافر امید

عکس: مسافر سعید

 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی عمومی ، گزارش تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سیدعلی یکشنبه 2 اسفند 1394 20:50
سلام۰دومین سال رهاییتان مبارک باد موفق باشید۰
محمد رضا رحمت الهی یکشنبه 2 اسفند 1394 15:05
خدا قوت خدمت خانم المیرا زحمات شما در وبلاك شعبه بر كسی پوشیده نیست و قدر دان زحماتتان بوده و توفیق روز افزون شما را از حضرت باری تعالی خواستاریم.
محمد رضا رحمت الهی یکشنبه 2 اسفند 1394 14:52
تبریك به عباس عزیز و استاد محترمشان. داشتن چنین استادی به خود بالیدن دارد.
مسافر حسن صادقی یکشنبه 2 اسفند 1394 00:57
با سلام .وتبریک به عباس اقا وهمسفرانشون .وتشکر ازاقا سعیدواقا امید وخانم المیرا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic