وحشت اعتیاد
چهارشنبه 5 اسفند 1394 ساعت 15:34 | نوشته ‌شده به دست المیرا c60 | ( نظرات )

گفت‌وگو با همسفر خانم مرضیههمیشه از اعتیاد وحشت داشتم آنقدر بهم ریخته بودم که حتی کنترلی روی رفتار هایم نداشتم و فقط اشک می ریختم تا جرقه ای که منتظرش بودم زده شد و به خودم گفتم من هم یکی از این آدم هام و بیماری سعید را پذیرفتم...
 • خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان من مرضیه هستم همسفر سعید محسن، مسافرم هشت سال تخریب تریاک و شیره داشتند، مدت 11 ماه سفر کرد با راهنمایی آقای علی حسینی و خانم مهین، الان هم به شکر خدا 10 ماه و نیمه که آزاد و رهاییم.

 • دوران قبل از کنگره چه وضعیتی داشتید؟

دوران سختی بود و این سختی باعث شد که راه کنگره را پیدا کنیم. من در جریان مصرف مسافرم نبودم اما خوب به دلیل اینکه یک مادر هستم و پسرم را می شناسم از رفتار ها و حالات اخیرشان شک کرده بودم ولی باور نمی کردم و همیشه در حال انکار این قضیه بودم و سعی می کردم غیرمستقیم به ایشان گوشزد کنم و همیشه در حال تعقیب ایشان بودم و خدا را شکر روزی که فهمیدم با کنگره آشنا شده بود. ولی به من واقعا تکانه بزرگی وارد شد و با آن حال بد فقط به ایشان می گفتم سیانور بخور و خودتو بکش و اعتقاد داشتم که تمام معتادها باید بمیرند ولی سعید با پدرش صحبت کرد و به نوعی ایشان را متقاعد کرد و من اصلا و به هیچ وجه روش کنگره را قبول نداشتم.

                          

 • زمان ورودتان به کنگره چه حسی داشتید؟

من بعد از پنج ماه از سفر سعید به کنگره آمدم اوایل خودم را تافته جدا بافته می دانستم و همیشه از اعتیاد وحشت داشتم آنقدر بهم ریخته بودم که حتی کنترلی روی رفتارهایم نداشتم و فقط اشک می ریختم تا جرقه ای که منتظرش بودم زده شد و به خودم گفتم من هم یکی از این آدم هام و بیماری سعید را پذیرفتم و هر روز بیشتر از دیروز به شهد شیرین کنگره پی می بردم به طوری که عاشق این مکان مقدس شدم.

 • انگیزه تان برای شرکت در آزمون کمک راهنمایی چه بود؟ به نظر خودتان چرا فقط فنی قبول شدید؟

به خدمت علاقه ی خاصی داشتم و زمانی که فهمیدم باید زکات علمم را پرداخت کنم این خواسته درونم شکل گرفت و در این جایگاه هم آموزش می گرفتم و هم دانایی ام را به دانایی موثر می توانستم تبدیل کنم. با این که چندین سال مطالعه ای نداشتم و به نوعی از درس و امتحان دور بودم اما خیلی خوانده بودم خودم حس می کنم شاید باید قبول نمی شدم تا سعی بکنم ضلع جهان بینی خودم را تقویت کنم و تمام متون را به طور عملی امتحان بدهم نه تئوری.

 • برای کسانی که می خواهد سال دیگر در آزمون شرکت کنند چه پیشنهادی دارید؟

اول به نظرم خواسته قوی و طلب کردن این جایگاه از همه چیز مهمتر است ولی پیشنهاد می کنم از همین الآن خودشان را آماده کنند سی دی های جدید هر هفته را گوش بدهند، نوشتار کنند، با دستور جلسه های عمومی پیش بروند و در لژیون حضور فعال و مؤثر داشته باشند تا با خواست خداوند بتوانند به این جایگاه برسند.

 • به نظر شما اجرای پیمان وادی دوازدهم چه ارتباطی با خود متن وادی دارد؟

سر فصل وادی می گوید در اخر امر اول اجرا می گردد اگر دقت کنیم یک دانه را زمانی که می کاریم از همان ابتدا که جوانه می زند و به آرامی شروع به رویش و رشد می کند و تبدیل به یک نهال کوچک و ضعیف می شود و با تغذیه از نور، آب و خاک رفته رفته به درختی بزرگ مبدل می شود در واقع سیر تکاملی و رشد انسان را به نوعی به نمایش می گذارد و امر اول در اخر مشخص شده است.

 •  انسان در مقابل طبیعت چه وظیفه ای دارد؟

طبیعت آرام آرام آفریده شد اول آب، خاک و... تا به انسان رسید. پس طبیعت برای بهره برداری و آسایش انسان به وجود آمد و اگر آن ها نبودند انسانی هم وجود نداشت و جالب تر از آن اگر انسانی هم نبود طبیعتی وجود نداشت و اکنون که ما می دانیم طبیعت و انسان لازم و ملزوم هم هستند باید در حفظ و نگهداری از آن مسئول باشیم و به تمامی آنها احترام بگذاریم.

 • منظور از جمله آخر وادی که می گوید دیگران کاشتند و ما خوردیم ما بکاریم تا دیگران بخورند به نظر شما چیست؟

مثل همان درخت که یک زمانی فردی درختی کاشت و به آن رسیدگی کرد و امروز تولید اکسیژن می کند و نیاز من را فراهم می کند من هم درختی بکارم تا در آینده نیاز دیگران هم فراهم شود.

در کنگره دقیقاً یک راهنما همین عمل را انجام میدهد مصرف کننده ی حال خرابی را آموزش میدهد به درمان می رساند تا همان فرد دست هم نوعان خودش را بگیرد و آن ها را به حال خوش برساند.

 • حستان در مورد این کلمات:

کمک راهنمای محترم خانم مهین: دوست داشتنی ترین

آقای مهندس و خانم آنی: فقط عشق

مسافرتان: سنگ صبور تمام لحظات زندگیم و کسی که واقعاً تغییر را به آرامی در خودش شروع کرد و امروز به نظر من توانسته به تبدیلاتی هم دست پیدا کند.

 • حرف آخر:

امیدوارم تمام سفر اولی ها به خواسته خودشان که رهایی از چنگال اعتیاد هست برسند و سفر دومی های عزیز هم بتوانند جایگاه خودشان را حفظ کنند و خدمت عاشقانه را در پیش بگیرند.

تهیه گزارش: همسفر المیرا

ویرایش و عکس: همسفر مریم

  Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
  مرتبط با: مصاحبه ها،


  می توانید دیدگاه خود را بنویسید
  اعظم همسفرمهدی( شیخ بهایی) شنبه 8 اسفند 1394 23:39
  خداقوت به خانوم مرضیه بسیاردلنشین بودسخنان شماوتشکراز المیرای عزیزم بابت این همه خدمت عاشقانه
  سیدعلی جمعه 7 اسفند 1394 17:01
  سلام خدمت شما مادر خدمتگزار. همه ما مسافران باید قدردان همسفرانمان باشیم خصوصا مادر که از نوزادی بایستی تحت هرشرایطی این همسفر بودن را به انجام برساند .از مصاحبه شما بعنوان یک مادربسیار لذت بردیم وخوشحالیم که همراه مسافرتان درکنگره حضور دارید چون حضور یک مادر درقسمت همسفران خیلی برکتها را به همراه دارد وباعث آرامش و دلگرمی برای دیگران میشود. «« مادران همیشه الگوی صبر وآرامشند»»
  سالار جمعه 7 اسفند 1394 01:13
  حضور مادرانی این چنین صبور و آرام در کنگره 60 باعث قوت قلب مسافران است. خوشخالم که سعید عزیز چنین بال پروازی دارد و آرامش سعید نیز به همین خاطر است.
  عرض خدا قوت و آرزوی شال راهنمایی برای جنابعالی و پسر گلتان سعید دوست داشتنی.
  تشکر از خانم المیرا
  مریم(سلمان فارسی) چهارشنبه 5 اسفند 1394 23:43
  خانم مرضیه عزیز حرفاتون زیبابود انشاالله درجایگاه کمک راهنمایی ببینمتان, المیرای عزیز خداقوت
  محمد رضا رحمت الهی چهارشنبه 5 اسفند 1394 19:26
  به دریا رفته میداند مصیبت های طوفان را.
  مادران بسیاری آروزی داشتن حال وهوای امروز شما مادر عزیز را دارند ودعاهای شما مادران وهمسفران در جلسات هنگامی كه دست در دستان همدیگر میدهید میتواند گره های عظیمی را باز كند ملتمسین دعا را فراموش نمیكنیم.
  روی یك تابلو خواندم پسرم مواد مخدر اگر تو را نكشد عاقبت غصه اش مادرت را میكشد.
  به شما و اقا سعید تبریك عرض مینمایم به جهت لطفی كه خدا وند به شما دارد.
  سعید محسن چهارشنبه 5 اسفند 1394 19:19
  با سلام.به مادرم که با پذیرفتن کنگره 60 سختی های سفر اول را برایم کمتر کرد.خسته نباشید به خانم المیرا
  رویا چهارشنبه 5 اسفند 1394 17:29
  خانم مرضیه عزیز
  شمابودید که با حرفهای دل نشینتان مرا برای ورود به کنگره مشتاق کردید.انشالله به خواست قلبیتان که همان خدمت عاشقانه است هرروز نزدیک ترشوید.
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
   
  درباره ما ...
  دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
  دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
  اشعار شاعران کنگره 60
  اشعار شاعران کنگره 60
  مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
  آمار سایت ...
  • تعداد مطالب:
  • تعداد نویسندگان:
  • آخرین بروز رسانی:
  • بازدید امروز:
  • بازدید دیروز:
  • بازدید این ماه:
  • بازدید ماه قبل:
  • بازدید کل:
  • آخرین بازدید:

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات